PAKAO, PA LAKŠI TRENING Đoković napravio drugi korak ka 23. grend slem tituli (VIDEO)

Sat i po pakla, pa lakši trening.

Novak Đoković

Tako bi se u najkraćem mogao opisati meč Novaka Đokovića i Martona Fučoviča u drugom kolu Rolan Garosa koji je srpski as dobio sa 7:6, 6:0, 6:3.

Treći teniser svijeta dobro se namučio u prvom diuelu igre koji je dobio poslije 88 minuta borbe. Iako je već na startu poveo sa 3:0 i imao priliku za drugi brejk, popustio je, a Mađar podigao nivo igre i uspio da se vrati u set. Spasao je Đoković čak osam brejk lopti, ali devetu nije… Set je ušao u 13. igru, a u njoj je srpski as gazda – 7:2.

Kao da je takav završetak skinuo teret s leđa Đokoviću koji je u nastavku bio mnogo bolji. Počeo je ponovo čisto da udara lopticu što nije bio slučaj u dobromm dijelu prvog seta. A kada je tako, jasno je da ni mnogo bolji igrači od Fučoviča nemaju velike šanse. Drugi i treći set trajali su ukupno 78 minuta, deset kraće od prvog.

Mađar je u drugom setu ostao na “krompiru”, u trećem je uspio da se vrati nakon brejka Đokovića na samom startu, ali nije imao mnogo prilike da dodatno zakomlikuje Đokovićev put ka trećem kolu.

Srpskog asa tamo čeka španski teniser Alehandar Davidovič Fokina koji je sa 3:0 (6:4, 6:3, 7:6) savladao mladog domaćeg predstavnika Luka van Aša.

Tok meča Đoković – Fučovič 2:0 (7:6, 6:0)

Treći set

6:3 Đoković je još jednom oduzeo servis rivalu i plasirao se u treću rundu.

5:3 Servirao je Đoković za meč, ali je Fučovič uspio sa vrati jedan brejk i potom osvoji svoj servis. Zaslužio je mađarski teniser naklon za borbenost i upornost

4:2 Đoković je blizu pobjede i čini se da je to samo pitanje trenutka

1:2 Đoković je već u prvom gemu napravio brejk, ali je Fučovič ekspresno uzvratio i sada prvi put od početka meča ima vođstvo u gemovima

Drugi set

6:0 Sve što Đokoviću nije polazilo za rukom u prvom setu, u ovom jeste. Počistio je Mađara sa terena za

5:0 Počeo je Đoković da “crta” po terenu i onemogućio Fučoviču da osvoji gem u drugom setu. Kao da je Đokoviću bilo dovoljno sat i po “pakla” u prvom setu

3:0 Ono što nije uspio na startu meča, pošlo mu je za rukom na startu drugog. Đoković je napravio dupli brejk i čini se umirio Fučoviča koji je u dobrom dijelu prvog seta bio na vrlo visokom nivou

2:0 Odmah na startu drugog seta Đoković je napravio brejk i lakoćom ga potvrdio. Nadamo se da je ovo početak sigurnije igre srpskog asa

Prvi set

7:6 Odigrao je Novak mnogo bolje taj-brejk nego drugu poluvinu seta i poveo sa 1:0 poslije 87 minuta igre i velikog utroška energije

6:6 Pritiskao je Đoković, imao set loptu, ali je napravio nekoliko sebi nesvojstvenih grešaka, pa ćemo gledati taj-brejk

6:5 Đoković se oporavio od šoka i uspio da u najmanju ruku obezbijedi taj-brejk. Ipak, Mađar igra sve bolje, a srpski as više ne udara lopticu tako čisto kao na početku meča

5:5 Fučovič je bez problema dobio svoj servis

5:4 Spašavao je Đoković ponovo brejk lopte, ali onda poklonio brejm Mađaru odserviravši duplu grešku

5:2 Fučovič je ponovo bio na domak brejka, imao 40:0 na Đokovićev servis, ali je srpski as po ko zna koji put u karijeri odradio sjajan posao u ključnim trenucima. Osvojio je pet brzih poena, stisnuo pesnicu i pogledom “prostrijelio” ljude u svom boksu

4:2 Fučovič je bez većih problema osvojio gem na svoj servis

4:1 Dvije vezane, a potom još dvije brejk loptu imao je Mađar, ali je Đoković uspio da se izvuče iako mu je vjetar pravio velike probleme

3:1 Imao je Đoković novu priliku za brejk, ali se Mađar izvukao i uspio da se “upiše”

3:0 Potvrdio je srpski as brejk bez izgubljenog poena

2:0 Drugu brejk loptu iskoristio je Đoković i došao do brejka odmah na startu meča. Ono što bi mogao da bude problem obojici igrača jeste vjetar koji pojačava

1:0 Đoković je dozvolio Fučoviču da se vrati poslije 40:0, ali je sa nekoliko dobrih poena odbranio svoj servis i dobro počeo meč

Uoči meča

Poruka koju je Đoković napisao na kameri nakon pobjede u prvom kolu “Kosovo je srce Srbije” izazvala je mnogo polemike i praktično obilježila posljednjih 48 časova na drugom grend slemu sezone. Ipak, srpski as umije da se isključi i usresredi na ono što ga najviše interesuje, a to je svakako još jedna u nizu prepreka do cilja.

On je odavno jasan, a zove se nova grend slem titula.

Pobjednik duela između Đokovića i Fučoviča igraće u trećem kolu Rolan Garosa sa španskim teniserom Alehandrom Davidovič Fokinom koji je sa 3:0 (6:4, 6:3, 7:6) savladao mladog domaćeg predstavnika Luka van Aša.