FRANCUSKA OVJERILA PROLAZ Aktuelni svjetski prvaci pokazali zube i slavili na krilima Mbapea

Francuska i Danska igrali su derbi grupe D na Svjetskom prvenstvu u Kataru, a Galski pijetlovi su ovaj meč dobili rezultatom 2:1.

Ekipa Francuske je ovom pobjedom sebi obezbjedila plasman u nokaut fazu Mundijala. Sjajan meč Kilijana Mbapea koji je postigao dva pogotka.

Traljav prvi gol, ali je lopta u mreži. Drugi je kukom unio u mrežu i tako pokazao da ne mora samo magično da daje golove, već i da je veoma spretan i snalažljiv u svakoj situaciji. Ipak, govorimo o jednom od najboljih igrača svijeta koji je prvaka planete vodio do šestog osvojenog boda i prolaska grupne faze sa prvog mjesta (osim ako se ne desi neko čudo).

Branilac titule prvaka je pokazao da više želi ovu pobjedu nego protivnik. Moraće Danci da novu bajku traže protiv Australije, što će zapravo biti i direktan duel za drugo mjesto u grupi.

90+6. min – KRAJ. Sudija Marčinjak je označio kraj susreta. Francuska je pobjedila Dansku 2:1.

90. min – Glavni sudija je pokazao 6 minuta nadoknade.

86. min – GOL. Kilijan Mbape postiže drugi gol na meču nakon sjajnog ubačaja Grizmana i dovodi Francusku u vođstvo 2:1. Mbape se ovim pogotkom izjednačio sa Enverom Valensijom iz Ekvadora koji je takođe postigao 3 gola na šampionatu.

73. min – Danci ponovo u naletu. Lindstrom odlično šutira, ali sjajno to brani golman Francuske.

69. min – GOL. Danska se vraća u meč. Nakon kornera Eriksena loptu je pokupio Andersen i prebacio glavom, a Kristijansen lagano zakucao u mrežu za 1:1.

61. min – GOOOL. Sjajno je loptu povukao Ernandez. Dodao do Mbape koji odigrava dupli pas sa bekom i savršeno šutira i matira Šmajhela. Francuska vodi 1:0.

57. min – Mbape s lakoćom prolazi kroz odbranu i šuta po golu s poludistance, srećom po Dance brani to Šmajhel.

55. min – Korner za Dansku. Nakon gužve u šesnaestercu Brajtvajt se našao sam ispred Llorisa, ali je pomoćni sudija mahao zastavicom.

46. min – Marčinjak je označio početak drugog poluvremena.

45+3. Kraj prvog poluvremena. Francuska dosta opasnija, na odmor se ide bez golova.

45. min – Glavni arbitar je pokazao 3 minuta nadoknade.

43. min – Počela je rasti nervoza na terenu. Kunde je pokosio protivnika i dobio žuti karton.

37. min – Mbape je centrirao ka Žiruu koji je nadskočio Nelsona i šutirao glavom, ali je lopta otišla pored gola.

30. min – Kunde je primio centaršut u šesnaestercu i šutao u donji lijevi ugao, ali je odbrambeni odlično to blokirao.

23. min – Danska je sada u problemu. Požutio je i Kornelius nakon što je neoprezno nagazio Žirua.

20. min – Još jednom smo mogli vidjeti na djelu kako je brz Kilijan Mbape, nakon sjajnog kontra napada Kristijensen ruši brzonogog napadača Pariza i dobija žuti karton.

15. min – Nakon odličnog driblinga po desnoj strani, Dembele gađa Žirua koji glavom šalje loptu daleko pored lijeve stative.

13. min – Gužva u šesnaestercu nakon kornera, ali spasili su se Skandinavci.

12. min – Slobodnjak za Francuze, dobar ubačaj Grizmana, ali čisti to odbrana Danaca.

10. min – Dosta miran početak meča. Bez pravih prilika. Po jedna polušansa na obe strane.

1.min – Glavni arbitar je označio početak utakmice.

Tim Didijea Dešana je na startu turnira rutinski savladao Australiju rezultatom 4:1.

Duel je obilježio dvostruki strijelac Olivije Žiru, koji se sa 51 golom u državnom timu izjednačio na čelu vječne liste sa Tijerijem Anrijem i pokazao da izostanak najboljeg igrača svijeta Karima Benzeme neće biti problem.

Okršaj drugog kola aktuelni šampioni čekaju na liderskom mjestu sa tri boda, dok su Skandinavci treći sa jednim poenom.

Galski pijetlovi bi već protiv Danske mogli da obezbjede prolaz u nokaut fazu, pa da posljednje kolo dočekaju bez pritiska.

Ipak, svjesni su da to neće biti lak posao. Skandinavci su veoma neugodna i kvalitetna ekipa, a to su pokazali u direktnim okršajima sa Francuzima u Ligi nacija – dobili su ih u obje utakmice.

Postave:

Francuska: Ljoris – Kunde, Varan, Upamekano, Ernandez – Čuameni, Grizman, Rabiot – Dembele, Mbape, Žiru

Danska: Šmajhel – Andersen, Kristensen A., Nelson – Kristensen R., Hojbjerg, Eriksen, Mele – Lindstrom, Damsgard, Kornelius

Ne može se, međutim, reći da je sastav Kaspera Hjulmanda dobro počeo turnir. Očekivalo se da savlada Tunis, ali je odigrao bez golova. Sada se mora „vaditi“ protiv branioca titule.

Hoće li u tome uspjeti, saznaćemo poslije 90 minuta borbe na 974 stadionu u Dohi.