BORAC PRED ELIMINACIJOM Linfild sa četiri gola viška dolazi u Banjaluku

Borac je doživio težak poraz u Belfastu. Linfild je savladao Banjalučane sa 4:0 i gotovo obezbijedio plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencije. Bili su Sjeverni Irci puno bolji rival.

Borac je odigrao izuzetno loše poluvrijeme.

Odman na startu Linfild je šokirao goste ranim golom u trećoj minuti.

Nakon dobrog ubacivanja, sjajno je reagovao Manzinga čiji udarac je odbranio Pavlović. Ali defanzivci nisu raščistili pa je Nuberi iz drugog pokušaja postigao gol.

Pritiskali su domaći koji su bili brži i konkretniji a Borac je pokušao da zaprijeti u 20.minuti kada je Zakarić probio, a pokušaj Begića je zaustavio Džons.

Linfild je poveo 2:0 u 24.minuti. Sjajan kontranapad su izveli domaći.

Falon je izbacio Manzinga, a Milojević je na vrijeme izašao pa je napadač sjajno prošao prevario čuvara i odličnim udarcem uduplao prednost.

Do kraja prvog dijela je pokušaj Zakarića izblokiran, dok je na drugoj strani prijetio Falon.

U nastavku je Borac odigrao nešto bolje, ali nije uspio da opasnije zaprijeti.

Baš u momentima kad se činilo da su Banjalučani potpuno preuzeli igru, Linfild je došao do 3:0. Odličnu akciju krunisao je Džimi Mulgru koji je pogodio.

Borac je opet imao inicijativu zaprijetio preko Ćosića i Vranješa ali bez uspjeha.

U sudijskoj nadoknadi nakon kornera pogodio je Kalaher, koji je bio najbolji u skoku.

TOK MEČA

90+2 Linfild dolatzi do ubjedljive pobjede. Nakon kornera Džimi Kalaher je pogodio i bio najviši u skoku.

89.min-Žuti karton za Vušurovića. Pritisak domaćih u finišu meča. Ćorić izbacuje loptu sa gol linije.

85.min -Sjajna šansa za Borac. Nakon kornera lopta se odbila do Ćorića koji je ubacio a Ćosić je glavom poslao loptu tik iznad gola. Ponovo je bila gužva pred golom domaćih, ali su zakoplikovali gosti i prilika je propala.

82.min- Izmjene i kod domaćin. Kvin i Klark ulaze umjesto Falona i Manzinga.

77.min- Živković mijenja Moraitisa, dok Vušurović ulazi umjesto Melega.

75.min- U momentima kad je Borac dolazio do igre i šansi Linfild je povećao prednost. Džimi Mulgru je pogodio za 3:0.

72.min- Nakon kornera pokušao je Panajotis Moraitis, ali je sviran prekršaj u napadu. Džons je dobro intervenisao.

67. min – Igra se pred golom domaćina. Nisu se sad najbolje snašli Vranješ i Moraitis nakon ubacivanja. Linfild želi da sačuva prednost.

60.min- Period igre u kojem je lopta više u posjedu Borca. Banjalučani napokon imaju inicijativu. Nakon kornera šampion BiH je zaprijetio ali je lopta otišla preko gola. Pokušao je Stojan Vranješ.

55.min -Vojinović zaradio žuti karton.

49.min – Oprezan je golman Kris Džons i interveniše ispred Moraitisa.

46.min- Nastavljen je meč u Belfastu . U timu Borca su napravljene dvije izmjene. Umjesto Đorđa Milojevića i Amara Begića u igri su Donald Mols i Aleksandar Subić. Ćosić se vratio na poziciju štopera.

Završeno je prvo poluvrijeme u kojem je Borac bio veoma loš. Linfild je ekipa koja diktira ritam i ima sigurnu prednost. Golovima Njuberija i Mazinge Sjeverni Irci vode 2:0. Puno su domaći igrači brži i konkretniji.

42.min- Falon prijeti na sreću Banjalučana nije bio precizan, a zatim je Palmer poslao loptu pored gol.

40.min Nešto mirniji period utakmice u kojem nema prilika.

30.min- Izblokiran je pokušaj Zakarića.

24. min -GOL Linfild već ima 2:0. Manzinga je sjajno istrčao, oslobodio se čuvara i pogodio u rašlje. Borac djeluje veoma loše i nema rješenja za agresivnu igru Iraca.

20.min Prilika za Borac. Nakon prodora Zakarića pokušao je Begić, ali je Džons odbranio.

17.min- Pritisak Sjevernih Iraca i dalje traje. Izborili su korner nakon kojeg je povrijeđen Marko Jovanović. Žuti karton je dobio Hjum.

12.min -Linfild i dalje opasan. Milar pravi velike probleme, izbacio je Klarka čije ubacivanje po zemlji je uhvatio Bojan Pavlović.

7. min Prvi pokušaj Borca! Izbokiran je udarac Vojinovića i biće to korner za Banjalučane. Zakarić pada u šesnaestercu, ali sudija pokazuje da se meč nastavi.

3. min- GOL 1:0 za Linfild, šok za Borac. Nakon ubačaja Milara, udarac Manzinge je odbranio Pavlović, ali je Njuberi poslao loptu u mrežu nakon loše reakcije odbrane.

Počeo je meč u Belfastu,a odmah na početku žuti karton za Amara Begića.

Utakmica će početi minutom ćutanja u pomen na bivšeg igrača i menadžera Tomija Lajšmana koji je preminuo juče.

Fudbaleri su izašli na zagrijavanje. Borčev prvi rival je u kvalifikaijama za Ligu šampiona eliminisan od Žalgirisa. Litvanski predstavnik je slavio u oba meča u prvom je bilo 3:1, a u Belfastu su slavili 2:1. Glavna opasnost po gol Borca su prekidi na koje će morati da obrate pažnju.

Poznati su sastavi za prvi meč Lige Konferencija između Linfilda i Borca, u kojem će “crveno-plavi” pokušati doći do povoljnog rezultata za revanš u Banjaluci.

Trener Banjalučana Marko Maksimović se odlučio za sljedeću postavu: Pavlović, Ćorić, Jovanović, Milojević, Ćosić, Vojnović, Begić, Zakarić, Vranješ, Meleg, Moraitis.

Na drugoj strani Dejvid Hili je poslao na zagrijavanje: Džonsa, Hjuma, Kalahera, Njuberija, Klarka, Mulgrua, Šildsa, Milara, Palmera, Falona, Manzinga.

Večerašnji duel vodiće sudije iz Finske. Glavni je Karlo Oskari Hamalainen, dok će mu u radu pomagati Miko Alakare i Veli Mati Pepanen.

Šampion Sjeverne Irske je inače rekorder sa 55 titula šampiona, a ekipa je sa najviše “duplih kruna” na svijetu. Za ovaj meč navijači domaćeg tima su pokupovali sve ulaznice koje su bile u prodaji tako da će Linfild imati odličnu podršku.