SRBIJA NA MUNDIJALU Mitrović donio plasman u Katar (VIDEO)

Srbija je na Mundijalu! Ekipa Dragana Stojkovića je savladala Portugal u Lisabonu 2:1 i plasirala se na završni turnir Svjetskog prvenstva, te je prekinula negativnu tradiciju u duelima sa ovim rivalom. Nagrađeni su “orlovi” za hrabru igru i veliku borbenost koju su pružili tokom svih 90 minuta.

“Orlovi“ su odigrali veoma hrabro, otvoreno protiv Portugala. Prava je šteta što su odmah na otvaranju primili gol nakon greške Nemanje Gudelja.

Nakon toga krenula je četa Dragana Stojkovića još ofanzivnije, pa su uslijedile velike šanse i stativa Vlahovića. Sve to je bio uvod u izjednačenje u 33. minuti, kada je pogodio Dušan Tadić. Nastavila je Srbija sa napadima.

U drugom dijelu Renato Sančez je opet opasno zaprijetio, a zatim je Srbija krenula na sve ili ništa. Stojković je uveo drugog špica Mitrovića i “orlovi” su nastojali da ubacivanjima naprave problem domaćem timu.

Nekoliko puta su zaprijetili preko Vlahovića i Mitrovića. Uveo je Stojković i trećeg napadača, a onda je u sudijskoj nadoknadi Mitrović pogodio za plasman na Svjetsko prvenstvo.

Uslijedilo je veliko slavlje. Vratilo se sjajnom napadaču Srbije za promašen penal protiv Škotske, a Srbija je nagrađena za napadačku igru i veliki karakter, jer su se vratili u meč.

90’ GOOOOL Srbija dolazi do gola! Aleksandar Mitrović pogađa za veliko slavlje!

89.min- Stojković je bacio sve karte u napad. Uveo je i trećeg napadača Luku Jovića.

82.min- Portugalci su se potpuno povukli na svoju polovinu. Lopta je u posjedu Srbije koja pokušava ubacivanjima a Mitrović je glavom poslao loptu tik pored gola mada je bio u nedozvoljenoj poziciji.

77.min – Ofsajd. Odličan napad Srbije, loptu je u šesnaestercu dobio Vlahović, koji je šutirao i pogodio Danila a Mitrović je bio u nedozvoljenoj poziciji.

75.min -Pao je ritam meča. Srbija i dalje pokušava da uzme loptu presingom, a Radonjić je prvi put pobjegao čuvarima i izborio korner.

Radonjić ulazi umjesto Živkovića.

65.min – Uroš Spajić mijenja povrijeđenog Veljkovića. Žuti karton zaradio je Pavlović. Renato Sančez je zatim zaradio karton na drugoj strani.

62.min – Još jedna greška odbrane Srbije. Sančez je šutirao pravo u Rajkovića. Ulaskom Mitrovića domaći tim ima puno više prostora kroz sredinu.

59.min -Kostić je još jednom dobro prošao, ali lopta nije došla do Vlahovića. Tražili su fudbaleri Srbije korner jer su smatrali da je Kanselo dirao loptu.

52.min – Puno sreće za Srbiju. Renato Sančez je sjajno istrčao kontru, prevario prvo Pavlovića, a zatim i Milenkovića a na kraju je nakon udarca, Rajković izbacio loptu u korner.

Srbija nastavlja duel sa dva napadača. Umjesto Gudelja na terenu je Aleksandar Mitrović. Selektor Srbije ide još ofanzivnije jer treba pobjeda.

PRVO POLUVRIJEME Portugal -Srbija 1:1

Prava je šteta što je Srbija naivno primila gol u drugoj minuti. Odigrala je ekipa Dragana Stojkovića veoma dobro prvo poluvrijeme u kojem je bila bolji rival. Orlovi su igrali hrabro , otvoreno i za to su nagrađeni golom.

Portugal je poveo nakon velike greške Nemanje Gudelja koju je kaznio Renato Sančez. Izgubio je fudbaler loptu na nekih 20 metara od gola i tražio je faul a domaći su to iskoristili. Nakon toga Srbija je zaigrala još agresivnije. Nakon stative Vlahovića, došli su do izjednačenja u 33. minuti preko Dušana Tadića.

Portugal je mogao do novog vođstva u 42.minuti kada je nakon prodora loše reagovao Rajkovića a udarac Mutinja je izblokiran. Na drugoj strani Vlahović je postigao gol, ali je napadač Srbije prerano utrčao pa je pogodak poništen.

43.min Šteta za Srbiju. Vlahović je postigao gol ali je bio u ofsajdu, pa je on opravdano poništen. Nakon još jednog ubacivanja Danilo je igrao rukom, a glavni sudija Orsato je dodijelio samo korner.

42. min -Portugal mogao do novog vođstva. Pogriješio je Rajković kod ubacivanja a udarac Mutinja iz opasne pozicije je izblokiran. Nakon toga domaći su imali šansu iz kornera, ali su poslali loptu preko gola.

40.min – Sjajan kontranapad Srbije. Kostić je šutirao a Kanselo izblokirao udarac. Orsato međutim nije svirao korner.

36.min -Srbija dominira u meču. Pokušao je Tadić iz slobodnog udarca. Nakon prekida još jednom pokušaj Vlahovića.

33.min- Goooll Srbija dolazi do izjednačenja. Isplatio se pritisak orlova, a Dušan Tadić je pogodio sa ivice šesnaesterca i sve je ponovo otvoreno. Velik podršku imaju gostujući igrači. Oko 5.000 Srba nadglasalo je domaće.

27.min – “Orlovi” i dalje pokušavaju da dođu do gola, u nekoliko navrata su ih domaći zaustavili grubim prekršajima.

21.min – Pritisak Srbije se nastavlja. Živković je nekoliko puta odlično probio po desnoj strani a domaći su uspjeli da izbace loptu iz šesnaesterca.

17.min – Otvoren meč na La Lužu, redaju se prilike pred oba gola. Pokušao je prvo Ronaldo iz slobodnog udarca na jednoj strani da bi uzvratio Milinković Savić na drugoj.

12.min – STATIVA Srbija se oporavila od šoka. Novi pokušaj “orlova” šutirao je Milinković-Savić. Zatim je Vlahović pogodio stativu. Puno sreće uz Portugal.

9.min -Poništen gol Srbije jer je Nikola Milenković napravio faul u napadu.

7.min – Prvi pokušaj Srbije. Dušan Vlahović je šutirao sa ivice šesnaesterca, a bio je malo i sebičan jer je imao Kostića na drugoj strani. Žuti karton za Kansela.

2.min -Velika greška Gudelja. Komplikovao je vezista Srbije izgubio loptu a Renato Sančez je odmah pogodio za vođstvo domaćeg tima. Zbog prigovora žuti karton je dobio selektor Srbije Dragan Stojković. Smatrao je selektor da je prije gola napravljen prekršaj nad Gudeljom.

Počeo je meč u Lisabonu.

Prema informacijama iz Lisabona, “orlovi” večeras imaju podršku oko 5000 Srba na stadionu “La Luž”.

Selektor Dragan Stojković je napravio nekoliko izmjena u sastavu, pa će na desnom boku biti Andrija Živković, dok je u napadu prednost dobio Dušan Vlahović koji je dobio prednost jer Aleksandar Mitrović nije potpuno spreman.

Sastavi

Portugal: Rui Patrisio, Kanselo, Fonte, Dijas, Mendeš, Sančez, Danilo, Mutinjo, Ronaldo, Žota, B. Silva.

Srbija: Rajković, Milenković, Veljković, Pavlović, Gudelj, S. Milinković-Savić, A. Živković, Kostić, Tadić, Lukić, Vlahović.