Poraz loše Srbije na debiju Tumbakovića

Fudbalska reprezentacija Srbije ostala je samo sa teoretskim šansama za plasman na završni turnir Evropskog prvenstva. Portugalija je slavila u Beogradu sa 4:2 na debiju novog selektora Ljubiše Tumbakovića, te zabilježila prvu pobjedu u ovim kvalifikacijama.

FOTO EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Srbija je prikazala puno grešaka tokom meča, posebno u fazi odbrane , dok su bili bezidejni u fazi napada. Nakon ovog poraza „orlovi“ gostuju u utorak kod Luksemburga.

KRAJ

86’- Maksimović je ispao na desnom boku, sjajna akcija Portugalije koju je završio Bernardo Silva golom za 4:2. Danilo je odlično pronašao saigrača koji kraj Kolarova šalje loptu u mrežu. U igru ulazi Luka Jović

84’ GOL Mitrović opet vratio Srbiju. Tadić je sjajno pronašao napadača koji je odličnim udarcem smanjio rezultat na 2:3.

82’- Dva pokušaja Adema Ljajića. njegov ulazak je donio agresivnost u igru Srbije a vezni igrač barem pokušava da udarcima iz daljine dođe do šanse.

80’- Ronaldo je vješto izbjegao ofsajd zamku i pogodio je na dodavanje Bernarda Silve.

Foto EPA/SRDJAN SUKI

69’- Umalo izjednačenje. Portugalija je izgubila loptu blizu gola. a Adem Ljajić sjajno šutirao. Patrisio je poslao u korner. Izmjena kod gostiju. Ulazi Žoao Feliks umjesto Guedeša.

68’- 1:2 Nikola Milenković. Nakon kornera koji je izveo Tadić najviši u skoku je bio defanzivac Fiorentine koji vraća nadu Srbiji u povoljan rezultat.

65’- Žuti karton za Kolarova. Izmjena u Portugaliji Konselo mijenja povrijeđenog Semeda.

58’-Portugalija vodi 2:0. Guedeš je izbacio Maksimovića i zatim sjajnim udarcem poslao loptu u mrežu.

FOTO EPA/ANDREJ CUKIC

51’- Uzvraća Milivojević. Snažan udarac je završio pored stative.

50’- Ronaldo još jednom zaprijetio ovaj put iz slobodnog udarca.

48’-Ronaldo je zaprijetio. Iskosa je uputio odličan udarac koji je završio kraj stative.

46’-Nastavljen je meč u Beogradu.

POLUVRIJEME

Portugalija ima prednost nakon prvih 45 minuta u Beogradu. Praktično bez prave šanse gosti su došli do vođstva nakon velike greške odbrane. Srbija je imala nekoliko poluprilika.

44’-Srbija je imala opasan napad. Sjajna akcija, ali je Kostić na kraju loše ubacio.

42’ Portugal vodi iz prve opasne situacije i poklona odbrane. Karvaljo je strijelac, nakon što je odbrana domaćeg tima loše reagovala.

Foto EPA/ANDREJ CUKIC

39’-Žuti karton za Diaza

37’-Još jedan opasan napad domaćih. Darko Lazović je ubacio u kazneni prostor ali je Mitrović bio u nedozvoljenoj prilici. Odmah zatim je i Kolarov pokušao pored gola

28’-Srbija se oslobodila pritiska. Probio je Kostić i ubacio a na drugoj strani nije bilo njegovih siagrača.

25’- Pokušaj Srbije iz kontre. Lazović je ubacio i nije bilo opasnosti po gol gostiju.

20’- Portugalija ima više loptu u posjedu. Međutim nema opasnosti po Dmitrovića. Srbija se za sad dobro brani.

13’- Bruno Fernandeš nakon prekida poslao jak udarac, ali je bio neprecizan.

9’-Prvi žuti karton zaradio je Nikola Maksimović zbog starta nad Ronaldom.

3’-Prvi opasan napad Srbije. Dobra kontra koju je završio Tadić udarcem pravo u Rui Patrisija.

1’- Počeo meč u Beogradu.

Foto A.Dimitrijevic/RAS Srbija

Težak pljusak dočekao selekcije, pa će teren biti veoma nakvašen. Ono što je problem za obje selekcije je činjenica da je Ukrajina zabilježila novu pobjedu i suvereno drži prvo mjesto.

Za glavnog arbitra određen je Turčin Džunejt Čakir. Stadion “Rajko Mitić” je odlično ispunjen pa će “orlovi” imati veliku podršku.

Selektori Ljubiša Tumbaković i Fernando Santoš su se odlučili za sljedeće sastave:

SRBIJA: Dmitrović Milenković, Maksimović, Nastasić – Lazović, Milivojević, Matić, Kolarov – Tadić, Mitrović, Kostić.

PORTUGALIJA: Rui Patrisio – Semedo, Fonte, R. Dijas, Gereiro – Danilo, B. Fernandeš, Karvaljo – B. Silva, Ronaldo, Guedeš.

Srbija je osvojila četiri boda iz tri, dok Portugalija ima dva boda iz dva meča.