ZVEZDA PRED EVROPSKIM PROLJEĆEM Kanga pogodio za pobjedu protiv Ludogoreca

Veliku pobjedu ostvarili su fudbaleri Crvene zvezde. U utakmici 2. kola grupe “F” Lige Evrope pobijedili su bugarski Ludogorec io to u gostima, rezultatom 1:0.

Trenutak odluke dogodio se u 64. Minuta kada je Kanga pogodio za vođstvio crveno-bijelih.  Nakon centaršuta sa lijeve strane lopta je došla do Pavkova koji je uspio da promaši loštu, a ona je došla do Kange goji precizno šutira sa 10 metara za veliko slavlje.

Zvezda je od 77. minuta imala i igrača više

Poslije ovog trijumfa crveno-bijeli su lideri na tabeli, sa maksimalnim učinkom, dva trijumfa u dva meča pošto je Sisinjo posle faula nad Pavkovim dobio drugi žuti karton.

Nakon dva kola Zvezda je lider grupe F sa šest bodova, Braga ima 3, a Ludogorec i Mitjland po jedan.

Tok utakmice:

95. min – Živković u samoj završnici izbjegao ofsajd zamku, šutirao ali dobar golman Ludogoreca na golu.

90. min – Isteklo je 90. min, još pet minuta sudijske nadoknade

77’ – Crveni karton za Ludogorec! Novi poklon za crveno-bele, Sisinjo je posle faula nad Pavkovim dobio drugi žuti karton.

77’ – Strašna prilika za Bena! Nije ponovo primirio loptu kako je trebalo. Odlično je Pavkov spustio loptu glavom, ali Ben nije najbolje reagovao.

75’ – Preti i Pavkov sa distance! Međutim, nije bilo mnogo problema za golmana bugarskog tima. Sada bi možda trebalo očekivati da Ludogorec preuzme inicijativu.

70’ – Promena! Stanković ubacuje Petra Stanića umesto strelca jedinog gola, Gelora Kange.

68’ – Zaprijetio Ludogorec, Tekpete je pogodio prečku!

64. min – 0:1 GOOOOOOOL Vodi Zvezda, Stijelac Kanga. Nakon centaršuta sa lijeve strane lopta je došla do Pavkova koji je uspio da promaši loštu, a ona je došla do Kande goji precizno šutira sa 10 metara za veliko slavlje

54. min – Zvezda prijeti. Velika greška odbrane Ludogoreca, lopta dolazi do Dionija koji je iz dobre pozicije poslao kratak pas za usamljenog Bena, mešutim, nije uspio napadač crveno-bijelih uspio da dođe do nje.

49. min – Rodić pobjedgao odbrani Ludogoreca, ali je bio usamljen u šesnaercu, morao je leđima da se okrene golu, a onda je u nepovrat otišla i ova šansa

46. min – Počelo je drugo poluvrijeme, sa centra krenuli fudbaleri Ludogoreca.

45. min – Fudbaleri Crvene zvezde traže igranje rukom na rubu šesnaesterca, međutim, epilog svega žuti karton za Kangu, treći za Crvenu zvezdu u prvom poluvremenu koje je zavrešno bez golova 0:0.

34. min – Tekpetej je najopasniji u timu Ludogoreca, ovaj put šutirao iskosa, sa desne strane iz izuzetno teške pozicije ali Popović je morao da interveniše kako bi sačuvao gol Zvezde.

32. min – Dobra akcija Crvene zvezde. Gobeljić je odlično centrirao sa desne strane, Dioni je pokušapo glavom, ali zaspetao mu je Verdom, pa je i ova šansa srpskog predstavnika otišla u nepovrat.

27. min – Kakva šansa za Zvezdu, ostaje 0:0. Rodić je idealno uposlio Bena, ovaj bio u odličnoj prilici, ali malo mu je lopta pobjegla u prijemu pa je loše šutirao.

16. min – Kanga je već ušao u neku vrstu sukoba sa glavnim arbitrom. Pogledao ga je jer mu nije svirao faul, a Zvezda je već po drugi put požutela. Ovoga puta Ivanić.

12. min – Prvi žuti karton na meču zaradio je Luis Dioni.

9. min – Opet Ludogorec preti! Brzina je nešto što je glavna odlika bugarskog tima i to i te kako koriste.

6. min – Prjeti Zvezda. Višak na lijevoj strani za Rodića, izblokiran je njegov udarac, ali bitno je da su se crveno-bijeli oslobodili početnog pritiska domaćina.

2. min – Prilika za Ludogrec, po desnoj strani napadao je Tekpetei, uspio da šutira, ali Popović je na mjestu.

1. min – Počela je utakmica, mladi Eraković predvodi Zvezdu kao kapiten u odsustvu Milana Borjana.

Sastavi:

Crvena zvezda: Popović, Gobeljić, Eraković, Pankov, Rodić, Sanogo, Kanga, Ivanić, Ben, Srnić, Dioni.

Ludogorec: Kahlina, Sisinjo, Pinas, Santana, Gonsalves, Sotiriu, Verdon, Bađi, Plastun, Hoze Sa, Tekpeti.

Podsjetimo, u timu Dejana Stankovića zbog korona virusa nema kapitena Milana Borjana, najboljeg fudbalera Aleksandra Kataija, kao ni dva stuba odbrane Aleksandra Dragovića i Miloša Degeneka. Ono što bi moglo da “plaši” Stankovića, to je što crveno-bijeli nemaju štopera na klupi, već je od defanzivaca tu samo Gajić.