PRVI PORAZ Partizan - Gent 0:1 - Presudio gol Kumsa, Belgijanci sami na vrhu tabele

Fudbaleri Partizana su doživjeli prvi poraz u grupnoj fazi Lige konferencija.

Ekipa Genta je stigla do minimalnog trijumfa u Humskoj i tako se osamila na vrhu tabele grupe B sa maksimalnih devet bodova.

Tok meča:

90+ – Godo mijenja Fortunu, a Oladoje je na terenu umjesto Ovusua.

90+ – Igraće se pet minuta sudijske nadoknade.

90’ – Vujačić je još jednom u šansi, ovog puta je pokušao glavom, opet je Bolat dobro intervenisao.

88’ – Poslije kornera lopta je praktično pogodila Holendera i otišla pravo u ruke golmanu Genta.

87’ – Kakav udarac Vujačića sa više od 30 metara, Bolat je dirao loptu koja je pogodila prečku i završila u korneru. Bio je to prvi udarac domaćih u okvir gola.

80’ – Treća izmjena kod gostiju, Mbojo je zamijenio Samoaza.

79’ – Poslije nekoliko dobrih intervencija umalo kardinalna greška čuvara mreže crno-bijelih, nakon povratnog pasa Saničanina promašio je loptu koja je završila u korneru.

76’ – Peta, posljednja izmjena kod crno-bijelih, Lutovac umjesto Šćekića. Na drugoj strani izašli su Ođiđa-Ofoe i strijelac Kums, a na terenu su Bezus i De Sart.

75’ – Opet Popović spasava Partizan, sjajno je intervenisao ispred Depoatra.

70’ – Jojić je još jednom dobro izveo korner, ali Vujačić nije dobro zakačio loptu.

66’ – Pokušao je Holender, a zatim i Pantić, odbrana Genta je izbacila loptu u korner. Poslije ubacivanja iz ugla Šćekić je šutirao, ali neprecizno.

64’ – Trener domaćih Stanojević vrši još tri izmjene, igru su napustili Obradović, Natho i menig, a ušli su Urošević, Jojić i Pantić.

62’ – Golman Partizana još jednom spasava svoj tim, Fortuna je šutirao iz blizine, ali je Popović dobro reagovao. Belgijski tim je mnogo bolji u nastavku.

61’ – Ođiđa-Ofoe je šutirao iz slobodnog udarca, Popović ispod prečke izbija loptu u korner.

59’ – GOL! Vode gosti. Samoaz je ubacio loptu pred gol, a Kums je sa šest metara glavom poslao loptu u mrežu.

58’ – Prva izmjena u Partizanu, Holender je na terenu umjesto Markovića.

58’ – Kontranapad gostiju, čakvetadze je prošao po lijevoj strani, prigrao Ođiđu-Ofoea, Popović je odbranio.

53’ – Menig je ubacio sa lijeve strane, lopta je zakačila njegovog čuvara, lopta je došla do Natha koji je bio na ivici peterca, ali je šutirao preko gola. Šteta.

50’ – Gent prvi prijeti. Čakvetadze se našao u dobroj prilici, bio je usamljen, ali je očajno šutirao.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme, nema izmjena. Partizan ima još 45 minuta da dođe do pobjede i osami se na vrhu tabele grupe B.

45'+ – Završeno je prvo poluvrijeme, nema golova u Humskoj.

44’ – Živković je dobro pronašao Meniga, međutim, Holanđanin nije dobro primio loptu i očajno je šutirao.

38’ – Kombinovali su Natho i Menig, ali su gosti otklonili opasnost.

36’ – Marković i Rikardo su išli u kontranapad, međutim, nisu ga dobro izveli, napadaču sa Zelenortskih Ostrva lopta je pobjegla u aut.

32’ – Imao je Partizan slobodan udarac, Natho nije dobro ubacio.

30’ – Novi opasan napad belgijske ekipe, ali Čakvetadze i Depoatr nisu pronašli put do mreže.

21’ – Prvi ozbiljniji napad Partizana, Rikardo je šutirao sa 17 metara, ali je lopta za malo otišla pored stative. Možda je mogao da uposli Natha, međutim, i ovog puta se odlučio za udarac.

18’ – Gent je opasniji tim, partizan ima problema sa iznošenjem lopte i organizacijom napada.

9’ – Natho je dobro uposlio Rikarda koji nije najbolje reagovao, driblao je, a vjerovatno je mnogo bolje rješenje bilo da je pokušao proigrati Meniga.

5’ – Igra se dosta otvoreno, gosti su tražili penal nakon što su u šesnaestercu crno bijelih duel imali Obradović i Ođiđa-Ofoe, a sudija Maden iz Škotske je odlučio da pokaže žuti karton gostujućem kapitenu zbog simuliranja.

1’ – Počela je utakmica!

Prvi susret 3. kola grupe B je završena, Anortozis i Flora su remizirali – 2:2.

Poznati su sastavi ekipa za duel srpskog i belgijskog tima:

Partizan: Popović, Živković, Saničanin, Vujačić, Obradović, Šćekić, Zdjelar, Natho, Marković, Menig, Rikardo.

Gent: Bolat, Olsen, Engadu, Okumu, Fortuna, Ovusu, Kums, Samoaz, Ođiđa-Ofoe, Čakvetdze, Depoatr.