RAZOČARALI U TALINU Flora šokirala Partizan

Partizan je razočarao u Estoniji! Beogradski tim je gotovo obezbijedio plasman u narednu fazu, ali poraz od Flore 0:1 itekako može da zabrine stručni štab, a posebno zbog igre koju su crno-bijeli pružili u Talinu.

Flora je ostvarila prvu pobjedu u grupnoj fazi. Partizan je odigrao veoma loše prvo poluvrijeme u kojem nije uspio da opasnije zaprijeti domaćem timu. Oba tima su nastupila u kombinovanom sastavu a domaćin je u finišu prvog dijela iskoristio slabo postavljanje gostujuće odbrane.

Miler je uspio da iskoristi grešku i donese prednost svom timu u 44.minuti. U tim trenucima je Partizan imao igrača manje jer je Urošević morao da mijenja dres koji je bio krvav.

U nastavku trener Partizana Aleksandar Stanojević je izvršio čak četiri izmjene kako bi promijenio tok utakmice. Beograđani su zaigrali ofanzivnije ali su uspjeli da zaprijete samo udarcima iz daljine. U tim situacijama se istakao golman Igonen.

90. min Igraće se još šest minuta sudijske nadoknade. Lilander je u finišu imao dobar kontranapad, ali je izblokiran.

86. min – Ostao je na travi Lazar Marković. Pošto je trener Aleksandar Stanojević izvršio svih pet izmjena, beogradski tim je ostao sa igračem manje u finišu.

77.min – Jojić je još jednom probao svoj udarac a istakao se ovom odbranom Igonen.

70. min – Pritisak Partizana je sve jači. Izmjene su donijele agresivnost u gostujućem timu. To otvara mogućnost za kontre a golman Popović je spriječio opasnu kontru domaćih.

62.min Pokušao je Jojić iz daljine ali je izblokiran, pa će Partizan imati korner. Nakon njega nije bilo opasnosti.

56.min Čak četiri izmjene u ekipi Partizana. Trener Aleksandar Stanojević nikako nije zadovoljan dosadašnjim dijelom meča. Ulaze Jojić, Marković, Pavlović i Lutovac.

50.min – Dobar pokušaj Pantića iz daljine, golman domaćih Igonen je odbranio ovaj udarac.

Nastavljen meč u Talinu.

Kraj prvog dijela u kojem estonski tim ima prednost, jedini strijelac je bio Miler u 44.minuti.

44.min –1:0 Flora koristi inicijativu u finišu prvog dijela. Odlično je dugu loptu iskoristio Martin Miler. Preskočila je lopta Saničanina, a u ovim trenucima crno-bijeli su bili bez Uroševića koji je morao da zamijeni dres

40.min – Miler je u dosadašnjem dijelu bio najopasniji pojedinac u redovima gostiju i uspio je da još jednom uputi udarac preka golu Partizana.

28.min – Nastavlja se pritisak Partizana. Menig je dobro probio ubacio u šesnaesterac, ali nisu na vrijeme reagovali njegovi saigrači.

27.min – Prijeti i Partizan! Nakon kornera pokušao je Jojić njegov pokušaj je izblokiran a zatim je pokupao i Miletić.

22.min – Prvi udarac u okvir gola. Mladi Popović je bio na mjestu i odbranio je pokušaj Milera.

18.min Flora mnogo agresivnija na startu. Zenjov je još jednom šutirao ali je lopta otišla preko gola Popovića.

9. min- Prva prilika za domaće. Aliku je iskoristio grešku odbrane ali je njegov udarac izblokiran. Zenjov je zatim zaprijetio.

6.min Bez uzbuđenja na meču. Ekipe za sad paze da ne naprave grešku po teškom terenu.

Počeo meč u Talinu. Za sad se čuju samo gostujuči navijači.

Partizan ima šansu da definitivno riješi pitanje plasmana u eliminacionoj fazi, a domaći tim će igrati bez dva najbolja igrača.

Trener Partizana Aleksandar Stanojević najavio je ofanzivno izdanje crno-bijelih, te je iznio ambicije da njegova ekipa u Estoniju ide da pobijedi i time osigura proljeće u Evropi.

Sastavi

Flora: Igonen, Lilander, Purg, Kusk, Luka, Zenjov, Pum, Somets, KUraskin, Miler, Aliku.

Partizan: Popović, Miljković, Saničanin, Miletić, Urošević, Šćekić, Zdjelar, Pantić, Menig, Jović, Rikardo.