KRAJ U GRUPI C Argentina je prva, Poljaci i porazom idu dalje (FOTO, VIDEO)

Velika uzbuđenja donijela je završnica grupe C Svjetskog prvenstva.

Argentina je savladala Poljsku sa 2:0 i tako sa prvog mjesta ide u osminu finala gdje će da se sastane sa Australijom.

Iako su poraženi Poljaci idu u nokaut fazu jer imaju isti broj bodova ali bolju gol razliku u odnosu na Meksiko.

Hvala što ste bili uz Srpskainfo.com.

Plasman grupe C: Argentina 6, Poljska 4, Meksiko 4, Saudijska Arabija 3 boda.

Poljska čeka ishod meča Saudijska Arabija – Meksiko. sada je 1:2 Poljaci idu dalje, nemoguće je da Meksiko postigne dva pogotka.

Kraj meča: saudijska Arabija – Meksiko 1:2.

Kraj meča: Poljska – Argentina 0:2.

90+ – Goool! Al Dosari je pogodio za Saudijce i uništio sn Meksikanaca o plasmanu u nokaut fazu.

90+ – Taljafiko je bio u šansi Kivior je spriječio loptu da uđe u mrežu.

90+ – Igraće se šest minuta nadoknade na meču Poljska – Argentina.

86’ – Velika šansa za Lautara Martineza, ali je loše šutirao i poslao loptu pored gola. Sreća za Poljsku.

73’ – Alvarez je opet bio u velikoj šansi, ali je pogodio spoljni dio mreže.

72’ – Ščešni brani opasan šut Mesija.

68’ – Gooolll! Alvarez je udvostručio prednost Argentine. Poljska je i dalje druga u grupi jer ima manje žutih kartona od Meksika. Gol razlika im je izjednačena.

61’ – Mek Alister je opet bio u šansi, šutirao je, ali Ščešni brani.

56’ – Martin je opet zatresao mrežu Saudijaca, ali je bio u ofsajdu, ništa od trećeg gola za Meksiko.

53’ – Gooolllll! Meksiko sada vodi sa 2:0 i tako dolazi na pogodak od preuzimanja druge pozicije na tabeli.Čavez je sjajno pogodio iz slobodnog udarca.

53’ – Mesi je dugo vodio loptu, ali je poslije prodora zaista očajno šutirao, desnom nogom je izmakao sam sebi loptu.

49’ – Umalo izjednačenje u duelu Poljske i Argentine. Glik je pokušao glavom, lopta je za malo otišla pored gola.

48’ – Goooollll! Selekcija Meksika je povela, Martin je strijelac.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme meča Saudijska Arabija – Meksiko.

46’ – Gooollll! Vodi Argentina sa 1:0, Mek Alister je pogodio mrežu Poljske.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme meča Poljska – Argentina.

Kraj prvog poluvremena: Saudijska Arabija – Meksiko 0:0.

Kraj prvog poluvremena: Poljska – Argentina 0:0.

45+ – Igraće se tri minuta sudijske nadoknade.

44’ – Opet pokušaj Di Marije, brani i ovo golman poljskog tima.

39’ – Brani golman Poljske udarac Mesija sa bijele tačke. Jako je Argentinac šutirao, ali je Ščešni podigao ruku i zaustavio loptu.

37’ – Penal za Argentinu! Ščešni udario Mesija po licu

36’ – Ščešni odlično brani udarac Alvareza koji se našao sam ispred njega.

33’ – Di Marija je pokušao direktno iz kornera da matira saigrača iz Juventusa Ščešnog, ali je golman Poljske izbacio loptu u novi korner.

28’ – Opet “Gaučosi” prijete, prvo je udarac Alvareza izblokiran, a zatim je Akunja šutirao za malo pored gola.

25’ – Pineda je promašio veliku šansu, meksiko je mogao do vođstva.

22’ – Sada su i Poljaci pokazali zube, imali su korner, a zatim i ubacivanje u šesnaesterac, međutim bez veće prijetnje po gol Argentinaca.

20’ – Bez velikih uzbuđenja u duelu Saudijaca i Meksikanaca.

17’ – Sada je šutirao i Akunja, ali preko gola.

10’ – Argentina sve opasnija, Mesi je ušao u šesnaesterac i šutirao iskosa sa lijeve strane u bliži ugao, ali je Ščešni bio oprezan.

9’ – Šutirao je i Di Marija, ali je pogodio saigrača Mesija.

7’ – Na meču Poljska – Argentina prijete i jedni i drugi, ali bez stopšostotnih prilika. Mesi je pokušao, međutim nije to bilo opasno po gol Poljaka.

1’ – Počeo je meč Saudijska Arabija – Meksiko.

1’ – Počeo je meč Poljska – Argentina.

Plasman u grupi trenutno je sljedeći: Poljska 4, Argentina 3, Saudijska Arabija 3, Meksiko 1 bod.

Poznati su sastavi za duel Poljske i Argentine.

Poljska: Ščešni, Berezinski, Kivior, Glik, Kaš, Krihovijak, Bjelik, Frankovski, Sviderski, Zjelinski, Levandovski.

Argentina: E. Martinez, Akunja, Otamendi, Romero, Molina, Fernandez, De Paul, Mek Alister, Alvarez, Mesi, Di Marija.

Određeni su i startni timopvi za duel Saudijska Arabija – Meksiko.

Saudijska Arabija: Al Ovais, Al Amri, Al Boleahi, Tambakti, Al Ganam, Kano, Al Hasan, Abdulami, Al Dosari, Al Šehri, Al Buraikan.

Meksiko: Očoa, Galjardo, Moreno, Montes, Sančez, Alvarez, Čavez, Pineda, Vega, Martin, Lozano.