KRAJ GRUPE D Australija u nokaut fazi, Pirova pobjeda Tunisa (VIDEO, FOTO)

Završeno je takmičenje u grupi D Svjetskog prvenstva.

Poslije Francuske reprezentacija Australije je obezbijedila plasman u nokaut fazu, a otpali su Tunis i Danska.

“Kenguri” su do druge pozicije u grupi došli minimalnim trijumfom nad Danskom (1:0), dok su Tunižani istigli do Pirove pobjede nad “Trikolorima” (1:0).

Konačan plasman u grupi je: Francuska 6, Australija 6, Tunis 4, Danska 1 bod.

Francuzi i Australijanci će saznati rivale nakon večerašnjih mečeva u grupi C gdje sve četiri tima imaju šansu za dalji prolaz, a sastaju se Poljska – Argentina i Saudijska Arabija – Meksiko.

Hvala što ste bili uz Srpskainfo.com.

Kraj mečeva: Australija – Danska 1:0, Tunis – Francuska 1:0.

90+ – Sudijska nadoknada u oba meča.

85’ – Rabio je propustio veliku šansu za Francusku protiv tunisa.

61’ – Gooooollll! Kontranapad Australije realizovao je Leki. Izlomio je Melea, šutirao mu kroz noge, a Šmajhel je bio nemoćan.

58’ – Gooollll! Hazri je donio prednost Tunisu protiv Francuske. Sada je afrički tim drugi.

53’ – Laiduni je propustio veliku šansu za selekciju Tunisa. Šutiraop je preko gola.

53’ – Bez većih uzbuđenja na meču Australija – Danska i u nastavku meča.

46’ – Nastavljene su utakmice, da li će biti golova.

Kada bi se susreti ovako završili mečevi Francuska sa 7 i Australija sa 4 boda bi išle dalje, a otpali bi Danska i Tunis koji imaju po 2 voda.

Završeno je prvih 45 minuta na oba meča: Australija – Danska 0:0, Tunis – Francuska 0:0.

45+ – Završnica prvog dijela na oba meča, golova nema.

29’ – Nova prilika za Dansku protiv Australije. Degenek je prvo izbacio loptu koju je uputio Lindstrom, a onda je Eriksen šutirao pored gola.

25’ – Koman je imao priliku za Francusku, ali je iz dobre situacije šutirao daleko pored gola.

19’ – Mele je napravio dar-mar u šesnaestercu Australije i pokušao da pronađe nekoga od saigrača, ali je golman Rajan dobro intervenisao.

11’ – U jednom minutu Danci su zaprijetili dva puta, prvo je Degenek dobro izblokirao udarac, a nešto kasnije golman Rajan je odbranio šut Jensena.

8’ – Selekciji Tunisa je zbog ofsajda poništen gol koji je postigao Gandri.

1’ – Počele su utakmice.