SLOVENIJA - SRBIJA 2:2 "Orlovi" od gotovog napravili veresiju, ispustili dva gola prednosti (FOTO, VIDEO)

Reprezentativci Srbije su u Ljubljani od gotovog napravili veresiju.

Imali su “Orlovi” dva gola prednosti poslije prvih 45 minuta igre, ali su dozvolili selekciji Slovenije da na startu drugog poluvremena postigne dva gola I dođe do remija.

Sada izabranici selektora Dragana Stojkovića zaostaju tri boda za Norveškom I moraće dobro da se namuče u posljednje dvije utakmice grupe 4 B divizije Lige nacija da bi stigli do prvog mjesta.

Hvala što ste bili uz srpskainfo.com

Kraj utakmice: Slovenija – Srbija 2:2.

TOK MEČA:

90+ – Jedan navijač je utrčao na teren, obezbjeđenje ga je brzo savladalo.

90+ – Igraće se šest minuta sudijske nadoknade. Rezervni golman rajković je dobacio nešto sa klupe i dobio crveni karton.

90’ – Opasan napad Slovenaca, Karničnik je zaprijetio, Sergej Milinković-Savić je dobro reagovao

85’ – Račić je na terenu umjesto Maksimovića.

85’ – Oblak je po prvi put nesiguran, ali dovoljno da otkloni opasnost ispred Mitrovića.

84’ – Još jedna izmjena kod domaćih, Stanković je na terenu umjesto Mevlje.

83’ – Sergej je dobro centrirao za Jovića koji jse dobro pozicionirao i šutirao glavom, ali je lopta otišla pored gola.

78’ – Izmjena u Sloveniji, Verbič je zamijenio Sikošeka.

76’ – Opet opasnost pred golom domaćih, Kostić je dva puta centrirao, prvo je Mitrović ometen, a zatim je Radonjić iz prve iz koljena pokušao, lopta odlazi za malo pored gola. Atraktivan, nažalost ne i precizan udarac.

70’ – Sada se sa tribina čuje skandiranje Kosovo, Srbija! Bodre srpski navijači svoje ljubimce.

68’ – Slobodan udarac za Srbiju, oboren je Radonjić. Tadić je centrirao Mitrović iz blizine glavom šalje loptu pored gola, zasmetao mu je Mevlja.

67’ – Mitrović je bio u dobroj prilici, ali nije uspio da dobro primi loptu, zatim je Sergej neprecizno odigrao pas prema Tadiću.

65’ – Sergej Milinković-Savić je u igri, ušao je umjesto Grujića. Očigledno je da selektor Stojković baca sve karte u napad.

64’ – sada je zaprijetio i Kostiuć, Kurtić je otlonio opasnost.

62’ – Pokušaj centaršuta kapitena Srbije, lopta mu je prešla preko noge i umalo iznenadila iskusnog čuvara mreže Slovenije.

61’ – Uzvratio je Tadić udarcem sa više od 20 metara, siguran je Oblak.

61’ – Pavlović je najlošija karika u timu Srbije, ispao je na protivničkoj polovini i otvorio kontru, udarac Šeška je odbranio Milinković-Savić.

56’ – Nove izmjene u selekciji Srbiji, Jović umjesto Mladenovića, a Kostić umjesto Lukića.

55’ – Sudija Marijani je trebalo da pokaže drugi žuti karton Gnezda čerinu, ali mu je oprostio.

53’ – Pavlović je loše bio postavljen, napadač Slovenije nije bio u ofsajdu i rutinski je pogodio.

53’ – Sada je 2:2. Šeško je strijelac.

52’ – Uzvratila je Srbioja dva puta preko Mitrovića, ali je oba puta sviran ofsajd, mada se čini da drugi put nije bilo nedozvoljene situacije. Sreća za Slovence što je oblak zaustavio njegov udarac, VAR bi vjerovatno pokazao da napadač Srbije nije bio najbliži protivničkom golmanu.

49’ – Gol za Sloveniju, Šporar je uputio povratni pas, Gnezda Čerin je pogodio donji desni ugao nemoćnog Milinković-Savića.

46’ – Mijenjali su i domaći, izašli su Brekalo, Zajc i Celar, na terenu su Balkovec, Črnigoj i Šporar.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme, ukoliko nastave sa igrom iz prvog dijela “Orlovima” se smiješi treća pobjeda u Ligi nacija. U selekciji Srbije na startu drugog dijela Radonjić je u timu, a ušao je umjesto Živkovića.

Prvo poluvrijeme: Slovenija – Srbija 0:2.

45+ – Završeno je prvo poluvrijeme.

45+ – Igraće se dva minuta nadoknade u prvom dijelu. Opet prijeti Srbija poslije kornera Tadića, Zajc je izbacio loptu. Nešto kasnije Lukić nije uspio da stigne jednu loptu.

39’ – Nova gužva pred golom Slovenije, ali je italijanski sudija Marijani nešto svirao, prekršaj je za domaće.

35’ – Gooollll! Srbija vodi sa 2:0, Tadić je sjajno izveo dribling pa centrirao, Mitrović poslije nebeskog skoka glavom šalje loptu u mrežu. Bio je to njegov 46 pogodak u dresu sa državnim grbom.

31’ – Prvi žuti karton dobio je Sikošek zbog prekršaja nad Živkovićem.

30’ – Otvorena igra sa obje strane, šeško je pokušao, Milinković-Savić izbacuje loptu u korner. Poslije ubacivanja iz ugla u dobroj prilici je bio celar, ali je loše zahvatio loptu, nema problema za čuvara mreže Srbije.

22’ – Kurtić je iz slobodnog udarca pogodio živi zid, prethodno je Živković napravio prekršaj nad Sikošekom.

18’ – Prva opasna akcija Slovenije, ali je Mladenović uspješno intervenisao ispred Šeška.

12’ – Nova prijetnja srpskog tima, Tadić je kombinovao sa Živkovićem koji mu je smirio loptu, ali je kapiten Srbije za malo bio neprecizan.

8’ – Mladenović je sjajno prevario svog čuvara i centrirao u peterac gdje je utrčao Živković i glavom poslao loptu u mrežu. Tom prilikom Sikošek je u glavu udario reprezentativca Srbije kome je ukazana pomoć van terena, ali se brzo vratio. Mnogo bolja igra i zasluženo vođstvo gostujuće ekipe.

8’ – GOOOLLLL – Rezultat je 0:1 strijelac je Živković.

6’ – Slobodan uarac za “Orlove”, Tadić je centrirao i pronašao Mitrovića, ovaj je šutirao glavom, ali pravo u ruke golmanu Oblaku.

5’ – Od starta meča lopta je uglavnom u posjedu srpskih igrača. Mladenović je centrirao sa lijeve strane, Bijol je otlonio opasnost.

1’ – Počela je utakmica u Ljubljani. Idemo “Orlovi”. Srbija će ima ogromnu podršku sa tribina stadiona Stožice.

Poznate su i početne postave za susret “Zmajčeka” i “Orlova”.

Domaći počinju u ovom sastavu: Oblak, Mavlja, Bijol, Brekalo, Sikošek, Kurtić, Gnezda Čerin, Karničnik, Zajc, Celar, Šeško.

Slovence sa klupe vodi Boptjan Cesar umjesto selektora Matjaža Keka koji ima korona virus.

Sa druge strane Srbija počinje u sastavu: V. Milinković-Savić, Pavlović, Veljković, Milenković, Mladenović, Grujić, Maksimović, Živković, Lukić, Tadić, A. Mitrović.

Plasman grupe 4 B divizije Lige nacija: Švedska 10, Srbija 7, Švedska 3 Slovenija 2 boda.