KRAJ MEČA "Orlovi" se iskupili za debakl u Ukrajini! Srbija - Litvanija 4:1!

Reprezentacija Srbije se donekle iskupila za poraz od Ukrajine u gostima (5:0) savladavšiu Litvaniju sa 4:1 u okviru 4. kola kvalifikacione grupe B.

Tok meča:

KRAJ UTAKMICE Srbija – Litvanija 4:1.

90+2’ – GOOOLLLL! Katai je dobro proigrao Ljajića, a ovaj je sa oko 11 metara plasirao loptu i pogodio za konačnih 4:1. Lijepa akcija rezervista Srbije.

88’ – Još jedna izmjena kod “orlova” izašao je Jović, na terenu je Katai.

81’ – Izmjena u selekciji Srbije, izašao je Tadić, zamijenio ga je Ljajić.

80’ – Kolarov je centrirao sa lijeve strane, golman Bartkus je zakačio loptu koja je pogodila Jovića, a zatim i prečku, ostalo je 3:1.

77’ – Nova izmjena u selekciji Litvanije, izašao je Laukžemis, a na terenu je Valskis.

71’ – Izmjena u selekciji Srbije, izašao je Kostić, a ušao Živković.

70’ – PENAL ZA GOSTE! Poslije kornera za Litvaniju Mitrović je igrao rukom, pa je arbitar pokazao na bijelu tačku. Siguran sa 11 metara bio je Novikovas.

69’ – Izmjena kod gostiju, izašao je Černič, na terenu je Petravičijus.

67’ – Poslije velike gužve u šesnaestercu Litvanije lopta je došla do Maksimovića, ovaj je šutirao, ali je pogodio Kostića koji je bio u ofsajdu.

66’ – Zatišje! Srbija i dalje ima sigurnu prednost, gosti bezopasni!

57’ – Mitrović je dobio dobru loptu u prostor, ali je Bartkus dobro reagovao!

56’ – Imali su Litvanci dva pokušaja u nastavku meča, ali još uvijek nemaju udarac u okvir gola i nisu napravili pravu prijetnju golu Srbije!

52’ – Pokušao je Kostić, ali je sigurno intervenisao golman Litvanije Bartkus.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme u selekciji Litvanije izvršena je izmjena Jankauskasa je zamijenio Čvedukas.

U drugoj utakmici 4. kola kvalifikacione grupe B Ukrajina protiv Luksemburga na poluvremenu vodio 1:0, gol je postigao Jaremčuk u šestom minutu.

Završeno je prvo poluvrijeme, Srbija – Litvanija 3:0!

43’ – Bartkus brani pokušaj Jovića iskosa sa desne strane, ostalo je 3:0.

35’ – GOOOLLLL! Grešku odbrane Litvanije sjajno je iskoristio Jović i dovršio “blic-krig” domaćih sjajnim šutem sa 18-19 metara, a pogodio je gornji desni ugao nemoćnog Bartkusa. Sada je 3:0.

34’ – GOOOLLLL! Sjasjna akcija Srbije, Jović je proigrao Mitrovića koji lagano pogađa donji desni ugao Litvanaca za 2:0.

28’ – Lijepa akcija Srbije veoma dobro je šutirao Jović, ali je pogodio prečku, ostalo je 1:0.

24’ – Malo je nedostajalo da Srbija povede sa 2:0, Jović je odlično uposlio Mitrovića koji je šutirao jako sa ivice šesnaesterca, ali je lopta zakačila Klimavičijusa i završila u korneru.

20 – GOOOLLLL! Vodi Srbija! Poslije greške Jankauskasa lopta je došla do Mitrovića koji je sa 17 metara donio vođstvo “Orlovima” pogodivši donji lijevi ugao gola gostiju.

13’ – Prvu pravu priliku na meču imao je novi igrač Real Madrida Luka Jović, izašao je sam pred Batkusa, ali je golman gostiju odbranio njegov pokušaj.

1’ – Reprezentacije Srbije i Litvanije počele su meč 4. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine, a evo i startnih sastava:

Srbija: Dmitrović – Rukavina, Milenković, Spajić, Kolarov – Tadić, Lukić, Maksimović, Kostić – Jović, Mitrović. Rezerve: Rajković, Vasiljević, Miletić, Živković, Prijović, S. Mitrović, Gaćinović, Katai, Fejsa, Mladenović, Lazović, Ljajić.

Litvanija: Bartkus – Klimavičijus, Jankauskas, Palionis – Baravikas, Šimkus, Slivka, Adrijuškevičijus – Černič, Laukžemis, Novikovas. Rezerve: Švedkauskas, Admonis, Čvedukas, D. Kazlauskas, Golubickas, Jirdvajinis, Slavickas, Petravičijus, Valskis.

Ukrajina je s minimalnih 1:0 savladala Luksemburg!