LET IZNAD PODGORICE Vlahovićeve majstorije za krucijalna tri boda Srbije

Fudbaleri Srbije savaldali su Crnu Goru sa 2:0 u drugom kolu grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a golove u Podgorici dao je Dušan Vlahović u 78. i 95. minutu.

Detalj sa fudbalske utakmice Crna Gora - Srbija

Akcija kod prvog gola bila je ujendo i najbolja Orlova na utakmici u kojoj nisu brilijirali, ali su osvojili vrlo važna tri boda koja će im itekako značiti u nastojanju da poslije 2000. godine ugledaju Evro. Filip Mladenović je odlično ubacio sa lijeve strane, a Vlahović odlično utrčao na prvu stativu i pogodio dalji ugao golmana „sokolova“. U nadoknadi je samo pojačao utisak i postavio konačan rezultat na asistenciju Andrije Živkovića.

Nije Srbija izgledala onako kako Dragan Stojković želi i preferira. Izostala je agresivnost, nije bilo ni prepoznatljive kombinatorike i ljepote, ali je pobjeda ipak zaslužena. Njegovi izabranici pokazali su da su ipak kvalitetniji i da imaju veću širinu. Uostalom i junak meča ušao je sa klupe…

Osim toga, Orlovi polako poprimaju obrise velikih ekipa koje pobjeđuju i kada na briljiraju, a večeras je bilo tako.

Crna Gora je dobro ušla u utakmicu, igrala agresivno i nije dozvolila fudbalerima Srbije da razviju svoju igru. Mogao je Vukan Savićević da kazni poigravanje Vanje Milinkovića-Savića, ali se ovaj ispravio. Na drugoj strani imao je Aleksandar Mitrović dobru priliku, ali je najbolji strijelac u istoriji reprezentacije daleko od prepoznatljive forme.

U drugom dijelu Srbija je bila bolja, dovoljno za ta dva gola.

Poslije dva kola Orlovi imaju maksimalnih šest bodova, tri ima Mađarska koja je večeras lako izašla na kraj s Bugarskom, na tri je ostala i Crna Gora, a bez bodova su Litavnija i Bugarska.

Tok meča: Crna Gora – Srbija 0:2

95. minut GOOOOL Vlahović je zapečatio sudbinu Crne Gore

91. minut Igraće se još 5 minuta sudijske nadoknade.

89. minut Posljednja izmjena Piksija Stojkovića, na terenu je Eraković, a iz igre izlazi Tadić.

88. minut Jovović je probio po desnoj strani, a Camaj je pokušao, ali je bio dobro zatvoren, lopta odlazi pored gola.

86. minut Mladenović je povukao igrača Crne Gore i zaradio žuti karton, pametan faul, reklo bi se.

85. minut Iz igre izlazi ALeksandar Mitrović, a na terenu je Uroš Račić da pojača sredinu terena Srbije.

80. minut Iz igre je izašao Marko Grujić, a na terenu je Saša Lukić.

79. minut GOOOLL Na asistenciju Mladenovića pogađa Dušan Vlahović i dovodi Srbiju u vođstvo, 1:0.

76. minut na terenu je Stefan Lončar, a iz igre izlazi Aleksandar Šćekić, a Sead Hakšabanovića mijenja Driton Camaj

70. minut Dvostruka izmjena u Crnoj Gori na teren ulaze Milutin Osmajić i Vladimir Jovović, a van terena su Vukan Savićević i Stevan Jovetić.

70. minut Milinković Savić je proigrao Vlahovića, ali je ovaj slabo zahvatio loptu

68. minut Sjajna prilika za Vlahovića, nakon kombinacije sa Mitrovićem, ali ga je izblokirao Savića, najbolja prilika za Srbiju.

58. minut Andrija Živković je dobio žuti karton zbog prigovora.

57. minut Izgubio je loptu na protivničkoj polovini Sergej, sjevnula je kontra Crne Gore, a Jovetić je sa oko 20 metara šutirao, ali je Vanja Milinković Savić sjajno odbranio

51.minut Krstović je pokušao iz još jednog kontranapada, sa oko 25 metara od gola Srbije, ali lopta odlazi pored gola, čini se da nije imao boljih rješenja.

48. minut Dobra prilika za Crnu Goru iz kontranapada Jovetić je pokušao iz okreta, ali je lopta završila u korneru.

46. minut Dvostruka izmjena u reprezentaciji Srbije, na terenu su Dušan Vlahović i Andrija Živković, a van terena su Ivan Ilić i Filip Đuričić.

Poluvrijeme: Blijeda predstava u Podgorici, Crna Gora i Srbija bez golova.

46. minut Ivan Ilić je pokušao iz daljine, ali lopta odlazi daleko preko gola Crne Gore.

45. minut igraće se 2 minuta sudijske nadoknade.

42. minut Tomašević je zbog povrede napustio teren, a na terenu je Nikola Šipčić.

40. minut Srbija bolje djeluje na terenu, ali ideje u završnoj trećini terena.

32. minut Srbija ima kontrolu nad utakmicom, ali još uvijek se čeka završni pas koji će dovesti orlove u Vođstvo.

29. minut Mitrović se sjajno okrenuo nakon prelijepe akcije Srbije i napravio dobar prostor za šut, ali je lopta otišla pored gola.

26. minut Krstović je oštro startovao nad Đuričićem i zaradio žuti karton, prvi na meču.

25. minut Pavlović je htio uputiti centaršut, ali mu je lopta otišla preko noge i pogodio je prečku reprezentacije Crne Gore, što je do sada najbolja prilika za Orlove na meču.

20. minut Najbolja prilika na utakmici Vanja Milinković Savić je driblao u kaznenom prostoru i izgubio loptu, Savićević je pokušao da ga lobuje, ali je golman Srbije ispravio svoju grešku.

19. minut Brzo su izveli prekršaj igrači Crne Gore, a Krstović je pokušao poslati loptu u mrežu Milinković Savića, ali lopta odlazi pored gola.

17.minut Grujić je ostao na zemlji nakon oštrog starta Stefana Savića, ali izgleda da će sve bizi u redu.

11. minut Vujačić je ponovo probao nakon kornera šutirao je glavom, ali lopta odlazi pored gola.

10. minut Vujačić je pokušao iz daljine, lopta je zakačila Grujića pa će biti korner.

8. minut Srbija igru gradi od posljednje linije, a igrači Crne Gore odlučili su se za visoki presing na početku susreta.

6. minut Igra se veoma čvrsto, a sudija Klemon Turpan sjecka igru sitnim prekršajima.

2. minut Vešović je faulirao Mladenovića u kaznenom prostoru Srbije, biće slobodan udarac za Vanju Milinković Saviča.

1. minut Sudija Klemon Turpan dao je znak za početak susreta, a početni udarac izveo je Aleksandar Mitrović, lopta je za Srbiju.

Sastavi:

Crna Gora: Mijatović – Vujačić, Savić, Tomašević – Vešović, Savićević, Šćekić, Hakšabanović, Marušić – Jovetić, Krstović.

Srbija: V. Milinković-Savić – Milenković, Gudelj, Pavlović – Đuričić, Ilić, Grujić, Mladenović – Tadić, S. Milinković-Savić – Mitrović.

Jasno je da će i “orlovi” imati podršku sa tribina, a danas je u Podgorici bilo mnogo navijača sa srpskim obilježjima.

Fudbaleri izlaze na teren.

Igrači Srbije na zagrijavanju.

Obje ekipe upisale su pobjede u prvom kolu, Srbija je savladala Litvaniju na domaćem terenu sa 2:0, dok je Crna Gora savladala Bugarsku u gostima sa 1:0.

Srbija u ovaj meč ulazi kao favorit iako je posljednji put na Evropskom prvenstvu nastupila 2000. godine. U ovakvoj konstalaciji snaga može se reći da “orlovi” nikada nisu imali bolju priliku da se plasiraju na dugo čekano prvesntvo. Dragan Stojković je u odnosu na prošli meč prilično izmijenio sastav, a na desnom beku će se neočekivano naći Filip Đuričić, dok je na klupi ostao Dušan Vlahović. Sa druge strane Crnogorci sigurno neće pokazati bijelu zastavu, pokazali su da znaju igrati na rezultat u ni malo lakoj utakmici protiv Bugarske, a trener Miodrag Radulović je od starta kreće sa dva napadača, Nikolom Krstovićem i stevanom Jovetićem.