ISPISAO ISTORIJU Đoković u Vimbldonu došao do 20. grend slem titule (FOTO, VIDEO)

Novak Đoković je ispisao novu tenisku istoriju. Srpski teniser je osvojio 20. trofej na grend slem turnirima, te se izjednačio sa Rodžerom Federerom i Rafaelom Nadalom.

Takođe je pobjedom nad Mateom Beretinijem 3:1 (6:7, 6:4, 6:4, 6:3) došao do šeste titule na Vimbldonu, i treće uzastopne čime je nadmašio dosadašnje rekordere.

Đoković je u finalu sa 3:1 savladao Italijana Matea Beretini koji je pružio odličan otpor. Naime nakon što je Novak vodio 5:2 u prvom setu Italijan je uspio da napravi preokret i dođe do trijumfa u taj brejku. Ipak to je probudilo Novaka Koji je zaigrao sjajno i napravio preokret.

ČETVRTI SET Đoković-Beretini 6:7, 6:4, 6:4

6:3 Đoković je imao dvije meč lopte. Beretini je izdržao pritisak i uspio da ih spasi. Maksimalno se bori Italijan da ostane u duelu,ali Novak koristi treću meč loptu za slavlje.

5:3 Đoković je pred osvajanjem titule na Vimbldonu. Beretini servira za ostanak u meču.

4:3 Kakav momenat da se napravi brejk. Đoković je došao do ogromne prednosti i sad servira za potvrdu. U najgorem trenutku Beretini pravi duplu grešku.

3:3 Đoković se mučio u šestom gemu ali je na kraju uspio da sačua svoj servis i dođe do izjednačenja.

2:3 Beretini je još jednom siguran. Italijan u četvrtom setu ne dozvoljava šansu srpskom teniseru. Prave bombe od servira upuđuje Mateo.

2:2 Velika borba u finalu se nastavlja, Đoković dolazi do izjednačenja.

1:2 Đoković je krenuo odličnim riternom, ali Mateo uspjeva da pogodi naredna dva udarca. Zatim i as koji mu donosi ovaj gem.

1:1 Đoković je imao dosta muke ali je na kraju sačuvao svoj servis. Beretini kreće na sve ili ništa

0:1 Italijan Beretini je dobio uvodni gem u četvrtom setu. Vidjećemo ima li snage za povratak u meč nakon što je Đoković prešao u vođstvo. Snažni teniser je odmah odservirao as za vođstvo

TREĆI SET

6:4 Đoković je još jednom siguran na svoj serviss i dolazi do preokreta i vođstva u finalnom meču.

5:4 Beretini je izdržao pritisak, ima veliku podršku publike i smanjio je rezultat.

5:3 Đoković je sačuvao svoj servis i stavio je dodatni pritisak na Italijana koji servira za opstanak u setu.

4:3 Beretini je bio siguran. Odličan servis pa je dobio ekspresno gem.

4:2 Kakav gem za Đokovića! Srpski teniser je uspio da spasi dvije brejk lopte i da na rezutatu 15:40 veže četiri poena te dođe do prednosti. sjajno ga je služio servis

3:2 Italijan je sad bio miran i siguran na svoj servis, te nije dozvolio Đokoviću da ga opasnije ugrozi.

3:1 Mnogo muke je imao Đoković u četvrtom gemu. Beretini je prijetio pokušavao da dođe do brejka ali nije uspio i na kraju je srpski teniser stekao prednost

2:1 Đoković prvi pravi brejk u trećem setu. Srpski teniser je od drugog seta krenuo puno bolje da igra, smanjio je broj grešaka.

1:1 Đoković uzvraća na isti način rivalu. Srpski teniser dolazi do izjednačenja

0:1 Odmor je očigledno prijao Beretiniju . Italijan je uspješan na svoj servis. Uspio je da osvoji gem bez izgubljenog poena uz čak tri asa.

DRUGI SET

6:4 Novak napokon koristi svoje šanse i na svoj servis dobija drugi set sa 6:4.

5:4 Đoković je odigrao sjajan gem, koristi sve greške rivala i riternom dolazi do tri set lopte, koje nije iskoristio. Beretini se vratio i smanjio. Novak opet ima šansu na svoj servis

5:3 Đoković je propustio prvu šansu da osvoji drugi set. Italijan pravi brejk i ostaje u igri u drugom setu.

5:2 Italijan napokon osvaja gem bez većih problema, ali će novak servirati za izjednačenje

5:1 Đoković i dalje veoma siguran u ovom setu na svoj servis. Došao je brzo do 40:0, a zatim je bio siguran.

4:1 Beretini napokon uspijeva da zaustavi Novaka i smanji prednost.

4:0 Kakav gem za Đokovića. Novak je bez izgubljenog poena potvrdio drugi brejk

3:0 Silovit je Đoković u nastavku. Najbolji teniser svijeta pravi novi brejk i dolazi do prednosti od 3:0. Iskoristio je treću brejk loptu za vođstvo.

2:0 Đoković je podigao nivo igre, veoma siguran je srpski teniser na svoj servis za 2:0

1:0Izgubljeni set nije uzdrmao Đokovića. Odmah na startu drugog srpski teniser koristi prvu brejk loptu i dolazi u prednost

PRVI SET

6:7 – Italijan je odmah napravio brejk a zatim bio siguran na svoj servis za vođstvo 3:0. Đoković je ekspresno smanjio na 2:3. Vratio je srpski teniser mini brejk došao do izjednačenja ali je Mateo pokazao da ima razoran forhend i odbio je taj brejk 7:4. Izvukao se Italijan nakon što je gubio 2:5 u prvom setu.

6:6 Beretini je počeo gem odličnim bekendom a onda je Đoković vezao dva poena. Italijan je zatim počeo da koristi slajseve u finišu seta i iznenadio je Novaka, te osvojio gem

6:5 Gem kakav je trebao Novaku. Osvojio je gem bez izgubljenog poena i vratio mirnoću. Imao je nekoliko dobrih izlazaka na mrežu.

5:5 Italijan igra sve bolje bio je siguran na svoj servis i izjednačio je rezultat u finalu.

5:4- Beretini se ne predaje. Nakon osvojenog maratonskog gema, Italijan je došao do brejka i iskoristio je drugu šansu. Đoković je imao previše grešaka u ovom gemu.

5:3- Đoković se potpuno opustio, napadao je rivala i tražio svoju šansu da osvoji set, došao je do prve set lopte koju nije iskoristio. Italijan se mučio posebno na drugi servis i u maratonskom gemu je smanjio rezultat.

5:2– Nastavlja Novak sa dobrom igrom, još jednom je osvojio gem na svoj servis veoma sigurno.

4:2- Beretini je uspio da osvoji gem na svoj servis, ali Italijan i dalje djeluje previše nervozno.

4:1 Sjajan gem za najboljeg tenisera svijeta koji bez izgubljenog poena dolazi do prednosti od 4:1.

3:1 – Đoković je u narednom gemu došao do prve brejk lopte, ali se Beretini izvukao dobrim servisom. Međutim nije popuštao pritisak srpskog tenisera koji je odmah došao do druge brejk lopte koju je iskoristio. Sjajan je bio ritern.

2:1 – Beretini je opet imao 30:0 na servis protivnika, imao je loš izlazak na mrežu pa je Novak uspio da veže četiri poena i dođe do prednosti. Đoković je odservirao i prvi as.

1:1- Beretini je dobro krenuo na svoj servis poveo je 30:0, a onda je Đoković izjednačio. Ipak, Italijan je uspio da osvoji gem na svoj servis.

1:0– Prvi na servisu je Đoković. Italijan je već na startu došao do brejk lopte, ali je srpski teniser uspio da spasi. Novak je zatim iskoristio greške na bekendu rivala i osvojio prvi gem. Najbolji teniser svijeta je nervozno ušao u meč i napravio je nekoliko grešaka.

Mečevi na Vimbldonu uvijek su privlačili i svjetski džet set. Tako je na tribinama slavni glumac Tom Kruz.

Teniseri su izašli na teren i počeli zagrijavanje za finalni duel.

Mateo Beretini je u sjajnoj seriji rezultata na travi. U posljednjih 24 mečeva je ostvario 23 pobjede. Italijan ima najviše asova na Vimbldonu 101, te odličnu realizaciju prvog servisa čak 82 %. Upravo je to segment igre na koji Đoković mora da obrati pažnju.

Finalisti su imali dva međusobna duela u kojima je Đoković bio uspješniji.

Predstavnici Fudbaskog saveza Srbije Jovan Šurbatović i Nenad Bjeković su takođe na centralnom terenu kako bi pružili podršku Đokoviću. Funkcioneri FSS su na poziv UEFA došli na finalni meč Evropskog prvenstva između Engleske i Italije.

Novak Đoković je već na zagrijavanju pred 30. finale na grend slemu, dok je njegovom protivniku Beretiniju ovo tek prvo. Najboljem svjetskom teniseru ovo je sedmi nastup u borbi za vimbldonski pehar, pet puta je slavio u proteklih šest finala.

Novak igra za 21. uzastopnu pobjedu na Vimbldonu i treći grend slem trofej u 2021. godini. Srpski teniser se nalazi u prilici da osvoji kalendarski slem, pa čak i Zlatni slem, ako trijumfuje na Olimpijskim igrama.

Đoković je na putu ka finalu eliminisao Džeka Drejpera, Kevina Andersona, Denisa Kudlu, Kristijana Garina, Martona Fučovića i Denisa Šapovalova.

Beretini je bio bolji od Gvida Pelje, Botika van de Zandšulpa, Aljaža Bedenea, Ilje Ivaške, Feliksa Ožea-Alijasima i Huberta Hurkača.