KRAJ NADANJA Crvena zvezda - Totenhem 0:4! Englezi zasluženo bolji, preostaje BORBA ZA TREĆE MJESTO (FOTO)

Crvena zvezda nije uspjela da ponovi prošlu godinu i pobjedu nad Liverpulom – poražena je od Totenhema sa 0:4 i sada je daleko od druge pozicije i plasmana u narednu rundu Lige šampiona.

Izabranike trenera Vladana Milojevića koštali su veliki promašaji, dok su gosti gotovo svaku svoju priliku iskoristili, a uz to su pokazali da su klasu iznad Beograđana.

Konačnih 0:4 ne treba da obeshrabri igrače Zvezde, već moraju da razmišljaju o borbi za treće mjesto sa Olimpijakosom kojem gostuju u posljednjem kolu.

Glavobolju Zvezdi mogu da predstavjaju povrede Boaćija i Pavkova; Zvezda je meč završila sa 9 igrača na terenu.

Završena utakmica: Crvena zvezda Totenhem 0:4!

90+ – Čeka se samo kraj, utihnule su tribine stadiona “Rajko Mitić”, Totenhem je pokazao da je bolji!

85’ – Sada je 0:4! Eriksen je pored statične odbrane Zvezde uspio da pogodi,

81’ – Tempo igre je skroz opao, jalovi pokušaji Zvezde, Totenhem vreba novo “spavanje” domaćih!

71’ – Nova opasnost po gol Borjana, ubacio je Eriksen, a šutirao Kejn, čini se da je lopta nekog zakačila, ali su sudije pokazale na gol aut, iako su gosti tražili korner.

67’ – Prekršaj nad Marinom, dobra prilika da Zvezda iskosa sa lijeve strane zaprijeti Englezima. Kapiten Zvezde je izabrao loše rješenje, lopta izbijena u korner poslije kojeg nije bilo opasnosti.

60’ – Već je 0:3, Zvezda je pred velikim porazom. Pogodio je Son nakon što su tri igrača Totenhema izigrala kompletnu odbranu domaćih.

57’ – 0:2, pogodio je Son! Razlika u kvalitetu je došla do izražaja, igrači Zvezde su nijemo gledali kontranapad londonskog tima, nisu pravili prekršaj i to je kažnjeno!

54’ – Domaći imaju blagu inicijativu, ali bez ozbiljnih šansi!

49’ – Umjesto da šutira Pakov je upropastio još jednu šansu Zvezde u situaciji “tri na dva”! Napadač Beograđana nema svoje veče!

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme, izmjena u Zvezdi – izašao je Gobeljić, a ušao Žander!

Prvo poluvrijeme je završeno vođstvom Totenhema sa 1:0.

45+2’ – Posljednja šansa za izjednačenje, korner za Zvezdu, ali je poslije gužve pred golom gostiju dosuđen prekršaj za Totenhem.

44’ – Zvezda baš nema sreće! Van la Para je pogodio stativu, a onda Sančez nespretnom reakcijom sopstvenu prečku! Ostaje 0:0.

41’ – Totenhem je poslije postignutog gola nastavio da dominira i kontroliše situaciju na terenu. Zvezda mora nešto da mijenja kako bi preokrenula stvari.

34’ – 0:1 Kakav karambol pred golom Zvezde i gosti vode! Pogodio je Lo Selso! Igrači Crvene zvezde nisu uspjeli da otklone opasnost nakon što je Kejn pogodio stativu, a Son prečku, sve to je iskoristio Lo Selso i zatresao mrežu!

30’ – Prvi žuti karton na utakmici, dobio ga je Dajer, u skoku je laktom udario Pavkova.

27’ – Zaprijetio je Totenhem poslije slobodnog udarca, a zatim i iz kornera, meutim ostalo je 0:0.

23’ – ŠTETA! Pavkov u stopostotnoj prilici, bio je sam pred golom londonske ekipe, ali je pogodio golmana Gazanigu.

22’ – Opasan šut Sona iskosa sa lijeve strane, ali lopta odlazi pored gola.

21’ – Gosti sve više stišću obruč, ali nema promjene rezultata.

18’ – Prvi korner na utakmici izveli su gosti, poslije ubacivanja Lo Selsa odbrana Zvezde je dobro reagovala.

11’ – Posljednjih nekoliko minuta nema velikih uzbuđenja, Totenhem ima “loptu u nogama”, domaći čekaju šansu iz kontranapada,

4’ – Fojt je poslao kvalitetan pas u šesnaesterac, ali je Zvezdina odbrana presjekla loptu i otklonila opasnost.

1’ – Utakmica je počela tačno u 21 sat.

Revanš

Beograđani sigurno žele da se revanširaju vicešampionu Evrope za katastrofalan poraz u Londonu, a pobjeda bi dovela Zvezdu na korak do druge faze najjačeg takmičenja Starog kontinenta.

– Ja verujem u pozitivne stvari, da možemo da napravimo puno. Ne želim da obećavam, niti da poredim… Samo da se spremimo na najbolji način. Nije ovo plejstejšn, već realna igra. Ako jednu rupu otvorimo, drugu zatvorimo, treća se otvori. Kada se otvorite, primite pet golova, a kad se zatvorite ne šutnete na gol. Ne opterećujem se time – zanimljivu najavu dao je trener Vladan Milojević.

Podsjetimo da Zvezda nikada u evro-kupovima nije na svom terenu izgubila od engleskog kluba – dvaput je igrala neriješno, a dvaput i pobijedila, uključujući i prošlogodišnji podvig protiv Liverpula.

Pobjeda Bajerna

Druga utakmica grupe B, Bajern – Olimpijakos, završila je pobjedom domaćina sa 2:0. Strijelci su bili Levandovski u 69. i Perišić u 89. minutu.

Bajern je sa ova tri boda osigurao osminu finala Lige šampiona jer ima maksimalnih 12 bodova, čak 8 više od Totenhema i 9 od Zvezde.

Bavarci u sljedećoj rundi gostuju Crvenoj zvezdi u Beogradu 26. novembra.

Sastavi

Na stadionu “Rajko Mitić” očekuje se 55.000 gledalaca, a pravdu će dijeliti Karlos del Sero Grande iz Španije.

Vladan Milojević je odlučio da u startnoj postavi od prvog minuta ukaže šansu Njegošu Petroviću, koji će u veznom redu zauzeti mjesto na kome su obično Kanjas ili Vulić. U napadu Zvezde – heroj podviga protiv Liverpula, koji se dogodio baš na ovaj dan prošle godine, Milan Pavkov.

A Totenhem… Baš, baš jak sastav, sa Sonom, Lo Selsom (prvi put od ljetošnjeg pompeznog dolaska iz Betisa – starter u ekipi “pijevaca”), a tu si Dele Ali, Hari Kejn… svi u startnoj postavi.

Crvena zvezda: Borjan – Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić – Petrović, Jovančić – Garsija, Marin, Van la Para – Pavkov

Totenhem: Gacaniga, Fojt, Dajer, Sančez, Rouz, Lo Selso, Ndombele, Sisoko, Son, Dele Ali, Kejn

Kejn

Totenhem je u Beograd došao sa oporavljenim Harijem Kejnom, ali bez Serža Orijea, Erika Lamele, Jana Vertongena i Harija Vinksa, uz duže odsutnog golmana Uga Ljorisa.

– Čuo sam da će atmosfera biti vruća, ali kada izađemo na teren fokusiraćemo se samo na sebe. Zvezda je pokazala da može da nas ugrozi, imala je šanse da izjednači u Londonu, ali nije. Moglo je sve da bude drugačije. Moramo da ostanemo skoncentrisani – rekao je Kejn, kapiten i najbolji strijelac ekipe.

Provokacija

Crvena zvezda je pripremila provokaciju, karikaturu specijalno za meč sa Totenhemom!

U glavnom ulozi je, očekivano, Milan Pavkov, koji je prije tačno godinu dana sa dva pogotka srušio tadašnjeg vicešampiona Evrope Liverpula (sad već šampiona). Napadač je predstavljen kako sprema piletinu, a žrtva je simbol Totenhema, “pijevac”.

Podsjetimo da je 1972, kada je Zvezda savladala Engleze sa 1:0, jedan gledalac donio na tribine živog pijetla!

Dvanaest godina kasnije, navijač Hajduka je svojim potezom uoči duela s Totenhemom u polufinalu Kupa UEFA, zaradio kaznu splitskom timu. Nakon što je na terenu “Poljuda” zaklao pijetla, Hajduk je kažnjen sa dvije utakmice nastupa 300 km daleko od Splita.

Liverpul

Inače, iako u punom sastavu, gosti su u glavni grad Srbije došli veoma oprezni, poučeni iskustvom Liverpula, koji je baš 6. novembra 2018. poražen na stadionu “Rajko Mitić” sa 2:0.

Radio Televizija Srbije će na svom prvom kanalu emitovati direktan prenos, a mogućnost da gledate duel londonske ekipe i crveno-bijelih imaćete i na Areni sport 1.