SJAJNA ZVEZDA Šampion Srbije blizu grupne faze Lige Evrope

Zvezda je zasijala protiv Kluža! Šampion Srbije je ostvario ubjedljivu pobjedu 4:0 i stekao velike šanse za plasman u grupnu fazu Lige Evrope.

Beograđani su odigrali veoma dobar meč, posebno defanzivno, u kojem šampion Rumunije nije imao prevelike šanse osim jedne u finišu, dok je Zvezda napadački bila veoma efikasna i raspoložena, posebno u drugom dijelu.

Utakmica je idealno počela za šampiona Srbije. Nakon udarca Bena intervenisao je Arlauskis, a odbijenu loptu Pavkov je ubacio u mrežu. Nakon toga uslijedio je period u kojem je Kluž imao više loptu u posjedu i prijetio je nakon prekida. Međutim, u tim momentima Beograđani dolaze do 2:0. Sjajnu akciju započeo je Ivanić, Pavkov je spustio loptu za Kataija koji je šalje u mrežu.

Zvezda je bila još bolja u nastavku. Sjajna tranzicija Mirka Ivanića je omogućila idealnu poziciju za El Fardu Bena u 68. minuti kada je pogodio za 3:0. Zatim je Mirko Ivanić odličnu partiju krunisao golom nakon kornera. Odličnu partiju je pored strijelca i asistenta Milana Pavkova pružio i Seku Sanogo, koji je zaustavio većinu napada gostiju.

Revanš je u četvrtak 26. avgusta.

Tok meča

86. min – Sreća uz Zvezdu. Alibeg je uzdrmao prečku i propustio šansu da smanji zaostatak.

4:0 Rapsodija Zvezde u nastavku. Nakon kornera, u strijelce se upisao Mirko Ivanić. Vezni igrač je odlično reagovao na centaršut Bena. Defanzivci gostiju su obratili pažnju na Pavkova i ostavili su samog Ivanića.

Stanković mijenja Kangu, koji je zaradio žuti karton.

3:0 GOOL Kakva kontra Zvezde. Ivanić je sjajno uposlio Bena, koji šalje loptu u mrežu.

60. min – Nova šansa za domaći tim. Ben je uposlio Pavkova u kontri, a napadač Zvezde je loše zahvatio loptu.

57. min – Dobra polukontra Zvezde. Rodić ubacio loptu u šesnaesterac, a Kamora intervenisao ispred Bena.

52. min- Sjajna akcija Zvezde! Katai je ubacio, Pavkov iz dobre pozicije šutirao, ali pravo u golmana Kluža.

49. min- Deak je iz slobodnog udarca poslao loptu tik iznad prečke. Zatim je Sestor u dobroj prilici, ali je bio u nedozvoljenoj poziciji.

Počelo je drugo poluvrijeme. Nastavljen meč u Beogradu, nije bilo izmjena.

Crvena zvezda odlazi na pauzu sa dva gola prednosti. Beogradski tim je iskoristio svoje šanse i stekao veliku prednost. Kluž je imao više loptu u posjedu, ali nije uspijevao da opasnije zaprijeti Milanu Borjanu.

Radovan Pankov mijenja Miloša Degeneka, koji napušta teren zbog povrede.

2:0 GOL Zvezda je povećala prednost! Ivanić je ubacio loptu, Pavkov odlično spustio za Aleksandra Kataija, koji postiže gol. Šampion Srbije povećao prednost u trenucima kada je rumunski tim imao više loptu u svom posjedu.

Žuti karton zaradio je Milan Rodić zbog starta nad Omranijem.

22. min – Prijeti Kluž nakon prekida. Međutim, Ćobotariju je loše reagovao i poslao loptu preko gola. Zatim i Pavkov loše reaguje i umalo postiže autogol. Period igre koji pripada Rumunima.

17. min- Velika borba na beogradskoj Marakani. Zvezda za sad ima terensku inicijativu.

1:0 GOL Milan Pavkov dovodi Zvezdu u vođstvo. Odlično je reagovao napadač nakon pokušaja Bena i odbrane Arlauksisa u petoj minuti i donio prednost svom timu.

Počeo je meč na stadionu “Rajko Mitić”. Glavni sudija je Georgi Kabakov iz Bugarske.

Na startu Delije su dale podršku svojim fudbalerima, a na koreografiji su golman Milan Borjan i bivši igrač Mateo Garsija. Dok jedan tuguje, drugi slavi a ispod je natpis “Zajedno selimo sve”.

Trener Crvene zvezde Dejan Stanković u tim je vratio napadača Milana Pavkova, koji je nedavno produžio ugovor s beogradskim timom.

Stanković je odlučio da meč počnu: Borjan – Gobeljić, Dragović, Degenek, Rodić – Kanga, Sanogo, Ivanić – Ben, Katai – Pavkov.

Rumuni će igrati u postavi 4-4-2, a nju čine: Arlauskis – Manea, Ćobotariu, Cestor, Kamora – Sigurjonson, Rodrigez, Deak, Petrila – Omrani, Debeljuh.

Na klupi crveno-bijelih su, uz dva golmana (Popovića i Gordića), još i Gajić, Babić, Pankov, Krstičić, Petrović, Nikolić, Eraković, Dioni, Srnić i Krstičić.

Kod Kluža su na klupi: Balgradean i Hirndrih, te Graovca, Latovelevići, Sušić, Kostake, Tahiri, Hoban, Gusuma, Alibek i Itu.

Srpski prvak je sezonu počeo u starim dresovima, koji odlaze u istoriju, pošto večeras ekipa iz Ljutice Bogdana izlazi na teren u novoj opremi.