KRAJ U IZRAELU Makabi sa golom prednosti odlazi u Beograd

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su od Makabija 3:2 u prvom meč za plasman u grupe Lige šampiona. Crvena Zvezda je imala prednost na poluvremenu ali Makabi se ekspresno vratio u drugom i preokrenuo rezultat u svoju korist.

Nema sumnje da nas očekuje uzbudljiv revanš u Utorak na stadionu Rajko Mitić gdje će pasti odluka ko ide u grupnu fazu Lige šampiona.

Domaćin je poveo u 18. minuti preko Pjetro, ali Zvezda se vraća u igru preko Pešića u 27. minuti. Potpuni preokret je uslijedio u 40. minuti kada Kanga zakucava loptu u mrežu za 2:1 i to ej bio rezultata prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu domaćini su odigrali znatno bolje, i već u 51. minuti preko Pjetroa vratili rezultat na početak. Konačni rezultat postavio je Šeri u 61. minuti.

Sve u svemu jako zanimljiva utakmica, i tek prvo poluvrijeme ovog dvomeča. Sve oči će biti uprte naredni utorak na stadion Rajko Mitić gdje će Zvezda pred punim tribinama tražiti pobjedu i prolaz u grupnu fazu Lige šampiona.

Kraj utakmice. Makabi je pobjedio 3:2.

93. Min – Opasan napad domaćina, ali Rukavicijak kasni i lopta odlazi u gol aut.

Igraće se još pet minuta sudijske nadoknade.

90. Min – Greška Planića ali ništa od gola Zvezde. Gosti napadaju ali previše sporo to izgleda.

Ništa od opasnosti po gol Koena. Odbrana Makabija raščišćava opasnost.

85. Min – Velika prilika za Crvenu Zvezdu, nakon centaršuta Kangve, biće korner.

81. Min – Zvezda traži rupu u odbrani Makabija, ali za sad bezuspješno.

76. Min – Abufani ulazi u igru, napušta je Haziza.

75. Min – Borjan u situaciji 1 na 1 spašava gol Zvezde, ostaje 3:2.

72. Min – Sanogo i Ben ulaze u igru, Ivanić i Pešić napuštaju teren.

70. Min – Izmjena i kod domaćina. dvostruki strijelac Pjetro napušta igru, a na teren ulazi Nikita Rukavicija.

67. Min – Nova šansa za Makabi, ali Borjan mirno hvata loptu u ruke.

Šeri pogađa sa vrha šesnaesterca, Borjan je bio nemoćan. Makabi koristi momentum i po drugi put na ovoj utakmici vodi. Zvezda se mora razbuditi i zaigrati svoju prepoznatljivu igru.

61. Min – Gool. Šeri dovodi domaćine u vodstvo.

Bukari napušta teren, a u igri je Stefan Mitrović.

59. Min – Prekid. Bukari je ostao na zemlji, nadamo se da nije ozbiljnija povreda u pitanju.

56. Min – Prva izmjena. Izlazi Katai, a u igri je Srnić.

Momentum je na strani Makabija, i stadion se poprilično probudio. Za Zvezdu je najbitnije izdržati ovih 10 minuta.

53. Min – Opet prijeti Makabi, nakon kornera lopta se odbija na vrh šesnaesterca ali srećom po Borjana lopta odlazi pored gola.

Pjetro opet se najbolje snalazi na oštar centaršut sa lijeve strane i vraća utakmicu na početak.

51. Min – Gool. Makabi izjednačuje na 2:2

50. Min – Biće prvi korner u drugom poluvremenu, izvešće ga Zvezda.

47. Min – Kakva glupost Bukarija, ispucao je loptu nakon zvižduka sudije i zaradio žuti karton.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena. Crvena Zvezda vodi 2:1.

Odlična igra i još bolja akcija gostiju. Bukari vraća savršen pas na rub šesnaesterca Makabija, na loptu naleće Kanga i zakucava loptu u mrežu Koena.

39. Min – Gooooool. Kanga dovodi Zvezdu u vodstvo.

38. Min – Bukari muči odbranu Makabija, odličan šut ali Koen još bolje brani.

36. Min – odlična kontra domaćina ali sada Borjan na drugoj strani briljira.

35. Min – Kakva šansa za Pešića, ali golman brani.

Zvezda je prepoznala momentum i igra odlično.

30. Min – Kaaaakva šansaa. Bukari promašuje stopostotnu šansu. Šut mu odlazi tik preko prečke.

Katai šutira sa 16 metara, alopta pogađa Pešića i mijenja smjer i to je 1:1. Idemo ispočetka.

27. Min – Goooool. Pešić postiže gol za 1:1.

Odbrana Makabija očistila je opasnost i odmah krenula u kontru, ali šut je bio loš. Lopta je za Borjana.

24. Min – Evo prvog kornera za Zvezdu na utakmici.

Dosta individualnih grešaka igrača Zvezde, tome pridonosi veliki pritisak Makabija, koji je izašao visoko naprijed.

Pogodio je samo živi zid. Zvezda može odahnuti malo. Ovo je period koji pripada domaćinu.

21. Min – prekršaj za Makabi na ivici penala. Dobra šansa za domaćina.

Korpulentni napadač Makabija se odlično izborio i snašao u petercu Crvene Zvezde i zakucao loptu u mrežu.

18. Min – Gool. Makabi vodi 1:0.

16. Min – Odlična kontra Makabija, ali Kangva zaustavlja napadača domaćih.

12. Min – Kakva šansa za Zvezdu, odlična povratna lopta Bukarija, ali Pešić iz okreta loše šutira. Ostaje 0-0.

10. Min – bez velikih prilika na obe strane, ali Zvezda trpi pritisak na otvaranju meča.

7. Min – Domaćini napadaju i dobiće još jedan udarac iz ugla.

4. Min – prvi korner na utakmici za domaćina, ali bez opasnosti po gol Borjana.

2. Min – prvi opasan napad gostiju preko Katai i Bukarija.

Počela je utakmica na stadionu Semi Ofer. Sa centra prva kreće Zvezda.

Crvena zvezda je lako došla do plej-ofa faze nakon što je u trećem kolu savladala Pjunik iz Jermenije. Na drugoj strani Makabi je imao znatno teži put i eliminisao je Olimpijakos i Apolon.

Ovaj tim je inače 2011. godine eliminisao banjalučki Borac u kvalifikacijama za Ligu šampiona, ali je taj duel odigran na starom stadionu.

Trener Dejan Stanković je izveo napadački sastav u kojem nema iznenađenja.

Crvena zvezda: Borjan – Eraković, Dragović, Milunović, Rodić – Kanga, Kangva, Ivanić – Katai, Bukari, Pešić.

Makabi: Kohen, Sundgren, Goldberg, Planić, Kornud, Šeri, Lavi, Mohamed, Haziza, Pjero, Dejvid.

Crvena zvezda će da igra u novim plavim dresovima koji će da imaju premijeru u ovom meču.

Beograđani su dva puta izborili plasman u Ligu šampiona i to preko Salcburga i Jang Bojsa i sad imaju novu šansu da se nađu u evropskoj eliti.

Igrače se meč na stadion Semi Ofer koji je otvoren 2014. godine i na njemu takođe kao domaćin Makabijev lokalni rival Hapoel, je prava košnica kada se u njega smesti 30.000 frenetičnih navijača “zelenih”.

Glavni sudije je Del Ser Grande iz Španije.