SIGURAN TRIJUMF Totenhem iskalio bijes na Zvezdi

Fudbaleri Crvene zvezde ubjedljivo su poraženi na gostovanju u Londonu. Totehnem je bio silovit i slavio je sa 5:0, te upisao prvu pobjedu u grupi. Beograđani su platili ceh za loše rezultate londonskog kluba koji je odigrao veoma motivisano i do kraja je nastojao da zabilježi što ubjedljiviju pobjedu.

FOTO EPA/WILL OLIVER

Zvezda je većinu golova primila nakon velikih grešaka,a pokazalo se koliko su domaći opasni u tranziciji. Ove dvije ekipe odigraće novi meč 6.novembra u Beogradu.

88’ Sjajan prodor Kejna. Borjan je spriječio novi gol.

82’-Treća izmjena u timu Zvezde. Vukanović mijenja Van La Paru. Prvi žuti karton na meču zaradio Milunović.

79’-Izlazi Dele Ali. Umjesto njega u igri Lo Selso. Sjajan posao je odradio Dele Ali.

72’- Kejn postiže svoj drugi gol. Napadač Totenhema je sjajno primio loptu i pogodio za 5:0. Fojt ušao umjesto Vertongena.

71’-Sjajna šansa za Marka Marina! Dobio je odličnu loptu u kaznenom prostoru ali je poslao pored gola. Odmah zatim još jedan pokušaj kapitena Zvezde.

70’ Prva izmjena u Totenhemu. Dajer mijenja Sona koji je bio odličan večeras. Postigao je dva gola.

66’ -Borbeni Garsija osvojio loptu i nakon duplog pasa sa Marinom došao u dobru šansu. Međutim Ganziga je odbranio.

Foto EPA WILL OLIVER

61’-Izmjene u Crvenoj zvezdi. Izlaze Kanjas i Tomane, ulaze Petrović i Pavkov.

57’ -Sjajan napad domaćih. Ispao je lako Rodić, a Lamela se odlično snašao u kaznenom prostoru.

56’-Gobeljić šutirao pravo u golmana Totenhema.

55’ Smjenjuju se šanse na obje strane. Zvezda je opasno zaprijetila preko Gobeljića koji je bio u nedozvoljenoj poziciji. Na drugoj strani Lamela je izašao sam pred Borjana, no poslao je loptu pored gola.

51’-Prva opasnost pred golom Zvezde. Kejn je odlično ubacio, Lamela zahvatio i poslao loptu preko gola.

46’-Počelo drugo poluvrijeme. Bez izmjena u timovima.

45’-KRAJ PRVOG DIJELA. Totenhem je sigurno došao do velike prednosti u prvih 45 minuta. Domaći tim je pokazao da je u ovom trenutku puno brži tim koji itekako koristi sve greške rivala. Zvezda je osim na početku dobro stajala ali je primila gol nakon velike greške Marka Marina.

44’-Marin je lako izgubio loptu na sredini terena. Son je u sjajnoj kontri lako došao do drugog gola. Pobjegao je čuvarima i jeftino primljen gol za beogradski tim.

36’-Novi opasan napad gostiju . Marko Gobeljić je šutirao, lopta se odbila do Marina koji je nije uspio zahvatiti i nije bilo promjene rezultata.

31’-Zvezda se napokon oslobodila pritiska. Beograđani su krenuli agresivnije, ali moraju da paze na kontre Totenhema.

Foto EPA/WILL OLIVER

27’ -Van La Para glavom opasnije ugrozio gol domaćeg tima. Nakon toga pokušao je i Garsija koji je poslao loptu preko gola.

25’-Domaći tim u potpunosi kontroliše meč. Razigrao se tim iz Londona i stvara prilike.

20’- Pokušaj Zvezde. Nakon ubacivanja Marina, Milunović je šutirao pored gola.

16’-Son je duplirao prednost. Lamela je odlično probio i pronašao saigrača na drugoj strani.

15’-Prvi pokušaj Zvezde. Gobeljić se dobro ubacio a lopta je bila prejaka i Tomane nije mogao do nje.

9’ Gol za Totenhem. Korner je sjajno ispratio Kejn i savladao Borjana. Zakasnio je Degenek u reakciji. Pritisak domaćih se nastavlja i nakon gola.

5’-Defanzivci beogradskog tima su ostavili previše prostora Sonu koji je šutirao loše pravo u golmana Zvezde.

3’-Prvi pokušaj domaćih. Lamela je ubacio a Borjan bio siguran.

1’-Počeo je meč.

Večerašnji duel vodiće Mateo Gvida. Totenhem je pred meč pustio snimak posvećen Goranu Bunjevčeviću koji je bio kapiten oba tima tokom svoje karijere.

Totenhem je u rezultatskoj krizi i u ovom meču traži šansu da se vrati u borbu za prolazak u narednu rundu Lige šampiona.

Trener Vladan Milojević je odlučio da meč počne sa jednim napadačem, a Tomane je dobio šansu od starta. Sastav: Borjan,Gobeljić, Rodić, Degenek, Milunović, Vulić , Kanjas, La Para, Marin, Garsije, Tomane.

Foto FK Crvena zvezda

Sa druge strane za Totenhem će nastupiti Gazaniga, Dejvis, Vertongen, Sančez, Orije, Sisoko, Ndombele, Son, Ali, Lamela i Kejn.

Zvezda je devet puta gostovala engleskim klubovima i ostvarila samo jedan trijumf (uz po četiri poraza i remija). Taj trijumf je ostvaren protiv Liverpula 1973.