NERIJEŠENO U DANSKOJ Zvezda sačuvala lidersku poziciju u grupi F (VIDEO)

Crvena zvezda je ostala neporažena u Danskoj i remijem protiv Midtjilanda 1:1 je zadržala lidersku poziciju u grupi F sa sedam bodova. Nije šampion Srbije pružio dobru partiju, a može da žali jer je imao vođstvo u drugom dijelu koje nije uspio da sačuva.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo domaćem timu. Iako je Zvezda imala više loptu u svom posjedu, Danci su bili puno opasniji rival, posebno u periodu od 25. do 30. minuta.

U tom periodu Midtjiland je imao tri dobre prilike da dođe u vođstvo. Najbolju su propustili u 33.minuti kada je Dir pogodio stativu i tad je sreća bila uz goste.

U preostale dvije situacije sjajno je intervenisao golman Zvezde Milan Borjan, koji je zaustavio udarce Siste. Danci su puno bolji stajali taktički, odlično su odsjekli najbolje igrače beogradskog tima i nisu ima dali previše prostora. Zaustavili su najbolje igrače gostujućeg tima.

Na startu drugog dijela Zvezda je iz prve šanse došla do prednosti. Nakon prekida, Degenek je vratio loptu u šesnaesterac, Dioni okrznuo i spustio za Mirka Ivanića koji je poslao u mrežu.

Nakon primljenog gola domaći su krenuli agresivnije i taj pritisak je donio izjednačenje u 78.minuti. Lind je pogodio stativu a odbijenu loptu Dir je poslao u mrežu. Odmah zatim je Ben na drugoj strani pogodio stativu.

U 87. minuti sjajna šansa za goste. Rodić je izbacio Dionija koji je izašao sam pred Olafsona ali je oklijevao in a kraju napravio prekršaj u napadu. Na drugoj strani još jednu intervenciju je imao Milan Borjan koji je zaustavio Evandera.

90.min Još jedna sjajna intervencija Milana Borjana. Evander je pokušao iz mrtvog ugla i uz dosta muke je sačuvao svoj gol kapiten Zvezde.

87.min Kakva šteta za Zvezdu. Rodić je odlično pronašao Dionija koji je mogao da izađe sam pred golmana Olafsona, ali je dugo oklijevao i na kraju je prilika za novo vođstvo propala.

78.min- Izjednačenje u Danskoj! Lind je odlično šutirao, lopta je pogodila stativu i odbila se u polje gdje je na pravom mjestu bio Dir. Odmah je na drugoj strani pokušao Ben koji je pogodio stativu.

72.min – Pritisak Midtjilanda. Danci sve češće ubacuju loptu u šesnaesterac Beograđana a za sada je odbrana Zvezde sigurna i nema većih opasnosti.

66.min- Još jedna opasnost pred golom domaćih. Nakon prekida, lopta se odbila do Gelora Kange koji je šutirao pored gola.

Izmjena u Midtjilandu. Lind je ušao u igru umjesto Kajustea.

57.min – GOOLLL! Prva prava šansa za Beograđane je pretvorena u gol. Degenek je vratio loptu u šesnaesterac, odbrana Danaca je zaboravila na Mirka Ivanića koji je šalje u mrežu.

Veliki posao je odradio i Dioni koji je zbunio odbranu domaćeg tima.

55.min- Imala je Zvezda šansu za opasniji kontranapad. Kanga je izbacio Falka, a Italijan je loše poslao loptu na drugu stranu pa je i ova mogućnost da se napadne gol Danaca propala.

Druga izmjena u timu šampiona Srbije. Van terena će Filipo Falko umjesto njega ulazi Dioni.

Počelo je drugo poluvrijeme. U timu Zvezde je obavljena jedna izmjena Nenad Krstičić je zamijenio Slavoljuba Srnića.

Kraj prvog dijela u kojem je Midtjiland bio bolji rival imao je i stativu, dok je Milan Borjan sa tri intervencije spasio gol šampiona Srbije.

42.min – Napokon pokušaj Zvezde. Falko se oslobodio čuvara, šutirao a Olafson je bio siguran.

41. min- Na mukama je Milan Borjan. Danci su još jednom opasno šutirali, Sisto je dobro pokušao a kapiten Zvezde odlično intervenisao.

33.min Stativa spasila Zvezdu. Dir se sjajno ubacio u šesnaesterac, šutirao i pogodio stativu a lopta se nakon toga odbila u polje. Danci puno konkretniji i opasniji u fazi napada, koriste svoju prednost u brzini.

29.min – Velike probleme Zvezdi pravi Isaksen. Desno krilo danskog tima je iskoristio grešku Kange i dobro šutirao a Borjan još jednom odbranio. Kapiten beogradskog tima je odlično intervenisao i nakon pokušaja Sista.

17.min -Još jedan dobar napad Midtlijanda. Nakon kornera, glavom je pokušao Nvdike koji je poslao loptu preko gola. Nakon toga umalo da Rodić postigne autogol. Srećom po Zvezdu oprezan je bio Borjan.

Zvezda ima veliku podršku svojih navijača i u Danskoj. Na tribinama je oko 1000 pristalica beogradskog tima.

10.min Opasan napad domaćeg tima, na kraju se nisu najbolje razumjeli napadači Midtjilanda pa nije bilo opasnosti po Borjana koji je uhvatio loptu.

7.min -Uzvratio je na drugoj strani Kanga, a nije bilo opasnosti po gol Danaca.

4.min- Evander je sjajno šutirao sa preko 25 metara i opasno je bilo po gol Zvezde.

Počeo meč u Danskoj.

Crvena zvezda će večeras istrčati u novim teget dresovima. Ovo je meč trećeg kola grupe F, crveno-bijeli su u prethodne dvije runde savladali bugarski Ludogorec u gostima (1:0) i portugalsku Bragu na Marakani (2:1).

Zvezda je na ovom meču oslabljena jer ne može da računa na Milana Pavkova, Aleksandra Kataija i Rišarija Živkovića.

Startne postave:

Midtjiland: Olafson, Nvdike, Svečenko, Dalsgor, Anderson, Paulinjo, Kajuste, Evander, Isaksen, Sisto, Dir.

Rezerve: Losl, Tompson, Kols, Hodž, Mabil, Jensen, Čarls, Maroni, Hansen, Biliti, Lind, Simsir.

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Dragović, Sanogo, Degenek, Rodić, Srnić, Kanga, Ivanić, Falko, Ben.

Rezerve: Popović, Gordić, Gajić, Pankov, Krstičić, Petrović, Stanić, Eraković, Lazetić, Dioni, Bakajoko.