VATRENO U TREBINJU Spremo donio pobjedu i pružio podršku saigraču, dva isključenja

Borac je ostvario treći trijumf u nizu, nakon što je savladao Leotar u Trebinju 1:0, a utakmicu je obilježilo i isključenje bivšeg trenera i igrača Banjalučana Marka Maksimovića i Dejana Uzelca.

U prvom poluvremenu gosti su imali više loptu u svom posjedu i bolje prilike. Prvi je zaprijetio Jurilj koji je šutirao nakon dodavanja Ninkovića. Imali su gosti priliku i u 18. minuti kada je Piščević šutirao preko gola.

Nije se dugo čekalo na odgovor domaćeg tima. U 25. minuti pokušao je Pervan čiji udarac je otišao preko gola.

Najbolju priliku Borac je propustio u 35. minuti. Ninković je uputio dobar udarac iz slobodnjaka, golman Leotara Risto Perišić je odbio loptu, a Jurilj je loptu poslao preko gola iz izgledne prilike. Imali su igrači Borca još dvije šanse do kraja poluvremena, preko Ninkovića i Jurilja, međutim do promjene rezultata nije došlo.

Na startu drugog dijela protesti domaćeg tima. Naime, Milan Spremo je igrao rukom nakon ubacivanja Pervana u šesnaestercu ali je sudija Dragan Kesić pokazao da na korner, što je donijelo buru negodovanja.

Borac je do prednosti došao u 64.minuti kada se Milan Spremo odlično snašao u šesnaestercu i postigao prvenac u Premijer ligi BiH. Mrkaić je odložio loptu za beka koji je pogodio mrežu. Nakon toga je uzeo dres svog saigrača Dine Ćorića i uputio mu podršku u teškim trenucima, jer

Nakon toga je crveni karton odnosno dva žuta zaradio Dejan Uzelac. Prvi je dobio zbog oštrog starta a drugi zbog prigovora. Strasti se tu nisu smirile pa je isključen i trener domaćih i bivši trener šampionske ekipe Borca Marko Maksimović.