VAŽAN TRIJUMF IGOKEE Grin vodio Aleksandrovčane do trećeg trijumfa

Košarkaši Igokee pobijedili su Mornar rezultatom 98:81 u utakmici 13. kola Regionalne ABA lige, a za Aleksandrovčane je ovo bio veoma važan trijumd koji će mnogo značiti u borbi za opstanak u ligi.

Košarkaši Mornara otvorili su utakmicu serijom 11:0, ali je Igokea odmah odgovorila serijom 10:0 i prišla na samo poen zaostatka, a sa poenom zaostatka Aleksandrovčana završena je i prva četvrtina (28:29)

Drugu dionicu Igokea je riješila u svoju korist sa 18:16 pa je sa poenom prednosti otišla na poluvrijeme-.

Poslije tri četvrtine utakmice u Laktašima rezultat je bio nerješen

Možda i ključni trenutak meča dogodio se polovinom posljednje dionice kada je von pogodio nevjerovatnu trojku ismanjio prednost Mornara na samo jedan poen.

U narednom napadu Talić oduzima loptu i poentira uz faul, a nakon toga je Igokea zaigrala mnogo kvalitetnije.

U poslednja tri minuta Igokea je ušla sa osam poena viška 91:83, a na 2 minuta i 42 sekunde do kraja prvi put Aleksandrovčani, poslije koševa Talića, odlaze na deset poena viška 93:83. Odmah je Mornar odgovorio trojkom, gosti iz Mornara uspeli su da priđu na četiri poena manjka (97:93) na 57 sekundi do kraja do kraja meča.

Nidam je u narednom napadu faulirao grina koji je pogodio jedno od dva bacanja, Heris je došao do lopte ali mu je pobjegla u aut pa je Igokea imala plus pet i loptu u svom posjedu na 45 sekundi do kraja. Išli su Aleksandrovčani na dug napad ali su izgubili loptu na 30 sekundi do kraja. Heris je u nastavku pokušao za tri, nije pogodio što je značilo da će Igokea doći do trijumfa.

Majk Grin bio je na pragu dabl dabl učinka sa 29 poena i devet asistencija.

Za Igokeu je ovo tek treća pobjeda u sezoni, a mornar je ostao na sedam trijumfa.