VAŽAN TRIJUMF LEOTARA Sekulović presudio Radniku

Leotar je ostvario veoma važnu pobjedu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine! Trebinjci su savladali Radnik 1:0 i tako mirno odlaze na drugu reprezentativnu pauzu.

Početak utakmice protekao je u znaku Leotara koji je odlično napadao, ali Dejan Bosančić, Asim Zec i Ognjen Todorović nisu uspjeli da pošalju loptu iza leđa Sameda Hodžića.

Domaći su imali više loptu u posjedu ali nije uspio dadođe do gola. Gosti su u prvom dijelu zaprijetili samo jednom i propustili su veliku šansu. Đorđe Pantelić je prošao prečku u 40.minuti.

Na startu drugog dijela Miloš Aćimović je dobro šutirao a Hodžić još jednom odlično intervenisao. Ponovo je Đorđe Pantelić zaprijetio u 52.minuti.

Pritisak domaćih urodio je plodom u 76.minuti. Nakon gužve u šesnaestercu najbolje se snašao Miloš Sekulović i poslao loptu u mrežu.

Leotar u nastavku čekaju još dvije utakmice na domaćem terenu.

Velež takođe diže formu , savladali su Posušje na gostovanju sa 4:2 , što je najubjedljivija pobjeda na strani pod vođstvom Feđe Dudića.

Borac – Željezničar (18.00)

Plasman: Tuzla 25, Zrinjski 24, Sarajevo 17, Sloboda 16, Borac 16, Velež 15, Željezničar 14, Leotar 14, Široki brijeg 13, Rudar Prijedor 11, Posušje 8, Radnik 7.