VELEŽU BOD PROTIV ŽELJE Tim iz Mostara napravio veliki korak ka Evropi

Fudbaleri Veleža i Željezničara remizirali su rezultatom 2:2 u okviru 30. kola m.tel Premijer lige, pa su mostarski Rođeni napravili još jedan bitan korak ka plasmanu u Evropu.

Velež tri kola prije kraja ima četiri boda više od gradskog rivala Zrinjskog i uz mečeve protiv Tuzla Sitija, Slobode i Mladosti DK, vrlo je blizu plasmana u Evropu.

Željezničar je, s druge strane, prodružio nevjerovatan niz bez pobjede u šampionatu na 13 utakmica.

Period bolje igrali doma'i su krunisali zasluženim vodstvom u 15. minuti. Anđušić je vanjskim dijelom kopačke sjajno centrirao u šesnaesterac s desne strane, a Georgijević je pored uspavanog Blaževića iz blizine pogodio za vodstvo Veleža 1:0.

Već u 25. minuti Plavi su poravnali. Milićević je izveo slobodan udarac s 20-ak metara, a lopta je završila u mreži nakon što je u živom zidu udarila Vehabovića i promijenila smjer.

Oba tima su igrala otvoreno, a preokret je uslijedio u 37. minuti. Milićević je izveo odličan korner s desne strane, a Juričić je odlično skočio na prvoj stativi i postigao pogodak glavom za vodstvo Želje 2:1.

U 77. minuti nakon kornera na prvoj stativi Ovčina je glavom zahvatio loptu i izjednačio je rezultat na 2:2.

Do kraja je Željo imao najbolju šansu u 92. minuti, ali je sjajan udarac Gasala odbranio Bogdanović i ostalo je 2:2.

U istom terminu igrali su Široki Brijeg i Tuzla Citi, a meč na Pecari okončan je bez pogodaka.