VELIKA POBJEDA PARTIZANA Crno-bijeli slavili u Bolonji za ovjeru četvrt-finala Evrokupa

Košarkaši Partizana pobijedili su Virtus u Bolonji rezultatom 84:82 i na taj način su ovjerili plasman u četvrtfinale Evrokupa.

Izabranici Andree Trinkijerija tako su osigurali prvo mesto u grupi E, koje će im omogućiti prednost domaćeg terena u daljem takmičenju. Najzaslužniji za veliku pobedu bio je Kori Volden koji je odigrao meč sezone sa 29 peona, pet skokova i dvije asistencije uz indeks korisnosti 33.

Velika drama viđena je u Bolonji, gdje je sve riješeno u posljednjem minutu utakmice. Domaćin je imao u jednom momentu i maksimalnih +15, vodila je gotovo čitav meč od starta, ali su crno-bijeli uspijevali od starta drugog poluvremena laganim korakom da smanje prednost, da bi pred poslednji minut došao u situaciju da ima samo dva poena zaostatka. Na 58 sekundi do kraja Gembl je pogodio za plus četiri Bolonje, a onda je prvo Volden pogodio dva poena i bacanje za minus jedan. Zagorac je dodao još dva poena, a na kraju Volden još jedan za veliki trijumf Partizana.

Najefikasniji u timu partizana bio je već spomenuti Volden koji je postigao 29 poena dok je Virtus predvodio srpski as Miloš Teodosić sa 24 poena.