VELIKA POBJEDA ZVEZDE Majstorije Kange i Kataija, Borjan sjajan u finišu

Crvena zvezda je ostvarila i drugu pobjedu u grupnoj fazi Lige Evrope pošto je u trećem kolu savladala belgijski Gent sa 2:1.

Sada se crveno-bijeli nalaze u veoma dobroj situaciji, drugi su u grupi L, pa imaju realne šanse da se plasiraju u nokaut fazu.

Oba tima su bila ofanzivna na startu utakmice. Na gol se čekalo do 12. minuta kada je Gelor Kanga sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca poslao loptu u mrežu.

Prethodno je upravo on dubinskom loptom uposlio Marka Gobeljića, koji je odigrao povratnu za El Fardu Bena. On nije uspio da je zahvati, ali je na pravom mjestu bio Gabonac.

Nastavila je Zvezda s napadima. U periodu od 21. do 25. minuta prilike su imali Milan Gajić, Kanga, Mirko Ivanić i Ben iz kratke kombinacije poslije slobodnog udarca, ali se rezultat nije mijenjao.

Gosti su došli do izjednačenja u 31. minutu prilično srećno. Šutirao je Vadis Ođiđa-Ofoe, a lopta je zakačila Sekua Sanoga i Miloša Degeneka, prevarila golmana Milana Borjana i završila u mreži.

U 44. minutu uzbuđenja pred oba gola. Prvo je Džordan Roli Botaka imao sjajnu šansu poslije greške Luke Milunovića, ali je šutirao veoma neprecizno iako je bio sam, da bi na drugoj strani Aleksandar Katai pogodio prečku udarcem sa vrha šesnaesterca. Lopta mu se vratila, ali je onda lijevom nogom šutirao veoma loše.

Na startu drugog dijela Zvezda je krenula ofanzivno, a gosti su uglavnom čekali šansu za kontranapad.

Beograđani su do nove prednosti stigli u 59. minutu kada je Katai sjajno izveo slobodan udarac. Gađao je golmanov ugao, a lopta se od stative odbila u mrežu.

Pet minuta kasnije, poslije šuta Gajića, čuvar mreže gostiju Kolin Kosemans je odbio loptu pravo na nogu Gobeljića, koji je iz blizine pogodio stativu.

Kako se bližio kraj meča fudbaleri Genta su napadali, a najbolju šansu su imali u četvrtom minutu sudijske nadoknade kada je iz neposredne blizine glavom šutirao zaboravljeni rezervista Tim Klajndinst, međutim, Borjan je odlično reagovao i sačuvao sva tri boda Beograđanima.

Plasman grupe L: Hofenhajm 9, Crvena zvezda 8, Liberec 3, Gent bez bodova.