VELIKI KANDIDAT ZA ZLATO Danska prvi finalista Svjetskog prvenstva za rukometaše

Rukometna reprezentacija Danske pobijedila je Francusku rezultatom  38:30 u polufinalu Svjetskog prvenstva čiji su domaćini upravo Danska i Njemačka.

Danska je od samog početka meča diktirala ritam utakmice i na poluvrijeme otišla sa šest golova viška (21:15), a već na samom početku drugog poluvremena, golom Hansena stigla je do maksimalne prednosti do tog momenta (22:15).

Zaigrao je i Nikola Karabatrić za Francuze u drugom poluvremenu, ali je odmah na startu zaradio isključenje, međutim, ni njegov povratak na parket nije mnogo pomogao Francuzima, a Danci su na kraju upisali više nego ubkedljiv trijumf nagovijestiti da su veliki kandidat za zlato.