VELIKI OTPOR Medvedev ipak srušio Đerea

Laslo Đere je odigrao veoma borben meč protiv Danila Medvedeva, ali je na kraju morao da pruži ruku pobjedniku koji je slavio sa 3:0 (6:3, 6:4, 6:3).

Teniser iz Srbije odigrao je veoma dobro veći dio meča, ali je presudio kvalitet Rusa. Medvedev je u ključnim trenucima uspjevao da odigra kvalitetne poteze, a osjetilo se i iskustvo.

Odmah na početku Đere je uspio da napravi brejk, poveo je 2:0, ali je nakon toga Medvedev preuzeo igru. Uspio je Rus da veže pet gemova i zatim je osvojio prvi set sa 6:3.

I na startu drugog seta Rus pravi brejk, ali je Đere odmah uzvratio. Teniseri su zatim držali svoj servis do 4:4, kada teniser iz Srbije ne koristi brejk loptu.

Kazna stiže u narednom gemu kad Medvedev osvaja gem na servis protivnika i zatim osvaja drugi set sa 6:4.

Velika borba brejkova viđen je i u trećem setu. Đere nije želio da se preda , pa je u trećem gemu spasio pet brejk lopti ali nije uspio šestu, pa je rival došao do prednosti koju je uspio da sačuva na svoj servis. Na kraju je slavio 6:3.