VELIKI USPJEH MLADE BANJALUČANKE Anja Lolić osvojila srebro na prvenstvu Balkana u karateu

Da takmičari Karate kluba Energija iz Banjaluke konstantno napreduju dokazala ja Anja Lolić (18), koja je na 22. Balkanskom prvenstvu u Beogradu osvojila srebrnu medalju u seniorskoj konkurenciji.

To je ujedno i prva seniorska medalja za Energiju na balkanskim prvenstvima, što se pokazatelj da se dobar rad u mlađim kategorijama počeo isplaćivati i u najjačoj konkurenciji. Karatisti Energije su korak po korak napredovali i sada su mnoštvu medalja u mlađim kategorijama počeli dodavati seniorske.

Vrlo sam srećna što sam baš ja donijela prvu seniorsku medalju za naš klub sa prvenstava Balkana. Bio je dosta težak turnir, dala sam sve od sebe i to se na kraju isplatilo. Napravno da mi je žao zbor poraza u finalu, ali sada imam još veći motiv da se na narednom takmičenju okitim zlatom – poručila je nova vicešampionka Balkana Anja Lolić.

Posted by Karate klub ENERGIJA on Sunday, March 8, 2020

U njenoj kategoriji, do 68 kilograma, nastupila je 21 takmičarka. Anja je u prvom kolu bila slobodna, a onda je ostvarila tri pobjede i poraz u finalu. S obzirom da je u februaru napunila 18 godina od nje se u budućnosti očekuju još veći uspjesi.

– Ovo je i najveći uspjeh banjalučkog seniorskog karate sporta u zadnjih 10 godina. Stvarno sam ponosan i srećan. Nadam se da ćemo nastaviti da nižemo uspjehe i dalje – poručio je Boris Popović, trener u KK Energija.

Pored Anje, treba pohvaliti i Isidoru Ćućun koja je u kategoriji do 61 kilogram zauzela peto mjesto. Ona je imala izuzetno težak žrijeb, a bila je jako blizu trećeg mjesta. U odlučujućem meču nije uspjela da savlada aktuelnu šampionku svijeta Ivanu Perović iz Srbije.