Ostalo

VELIKO BRAVO DŽUDISTIMA Vučurević i Samardžićeva zlatni, Vujičiću bronza na Evropskom džudo kupu

Džudista iz Srpske u sastavu reprezentacije BiH briljirali su na Evropskom džudo kupu koji je održan u Istočnom Sarajevu, tačnije Palama, a okitili su se sa dva zlata i bronzom.

Božidar Vučurević

Trebinjac Božidar Vučurević osvojio je zlatnu medalju u kategoriji do 90 kilograma ostvarivši pet pobjeda.

Na startu je pobijedio reprezentativca Azerbejdžana Ibrahima Agakišijeva, šampiona Švedske Olija Matisona, vicešampiona BiH Tonija Miletića, srpskog džudistu Milana Mihajlovića, te Nijemca Fabijana Kansija koji je četiri borbe do finala riješio iponom.

Ipak, Vučurević je uspio da ga pobijedi i okiti se zlatom, te stigne do najvećeg uspjeha u karijeri.

Ognjen Pavlović i Anđela Samardžić

Isto je juče pošlo za rukom djevojci iz Berkovića Anđeli Samardžić u kategoriji do 57 kilograma. Ona je pobijedila Italijanku Karlotu Avancato, Čehinju Kristinu Polaškovu, reprezentativku Belgije Lunu verfail, dok je u borbi za zlato savladala Janu Cigler. Sjajnim borbama u Palama Samardžićeva je potvrdila da je u odličnoj formi, što je nedavno pokazala ulaskom među 16 najboljih džudistkinja svijeta na prvenstvu u Dohi.

Odličan nastup zaslužio je Vasilije Vujičić iz Zvornika koji je u kategoriji +100 stigao do trećeg mjesta.

I njemu je takođe ovo najveću ispjeh u karijeri, a do njega je došao pobjedom nad Jovanom Perovićem iz Crne Gore.

Takmičenje u dvorani „Peki“ proteklo je u najboljem redu, a prvi čovjek Džudo saveza BiH Ognjen Pavlović presrećan je zbog sjajne organizacije, ali i rezultata reprezentativaca BiH.

– Potajno smo se nadali medalji od najvećih uzdanica, ali ni u snu nismo mogli da vjerujemo u tri. Anđela, Božidar i Vasilije su pokazali da pripadaju evropskom vrhu i da od njih tek možemo da očekujemo velike stvari. Ugostili smo 300 džudista iz 25 zemalja i prema utiscima takmičara, ali i predstavnika Evropske džudo unije položili test sa najvišom ocjenom – rekao je Pavlović, koji je prije nekoliko dana preuzeo funkciju predsjednika.

Mandat nije mogao da započne na bolji način, a takmičari su pokazali da se od njih tek mogu očekivati najbolji rezultati.