Svijet

(VIDEO) Gust snijeg u Hrvatskoj: U Gorskom Kotaru i Lici NAPADALO SKORO 40 CENTIMETARA, a na Jadranu bura

U Gorskom kotaru i Lici na nekim dionicama napadalo je čak 35 centimetara snijega, objavila je hrvatska državna meteorološka služba.

snijeg u hrvatskoj
FOTO: NEVERIN/FACEBOOK / SCREENSHORT

Snijega najviše ima na Zavižanu, vrhu na Sjevernom Velebitu 58 centimetara, a na Plitvičkim jezerima i u Gospiću forimirao se snježni pokrivač visine 23 centimetra.

Očekuje se da će snijeg sutra padati i u nižim dijelovima Hrvatske.

Moguća poledica na putevima

Vozačima se savjetuje da se prije polaska na put informišu o stanju na putevima na internet stranici ili aplikaciji Hrvatskog auto-kluba (HAK), prenosi portal Indeks.

Zbog niske temperature moguća je i poledica, naročito na mostovima, nadvožnjacima i vijaduktima.

Pročitajte još

U toku je zimsko održavanje puteva pa se povremeno vozi u kolonama u pokretu iza vozila zimske službe koja se kreću sporije, pa su vozači pozvani da ne pretiču vozila za čišćenje snijega, već da voze iza njih, poručio je HAK.

Bura na Jadranu, zatvoren Krčki most

U većem dijelu Jadrana danas će duvati umjerena do jaka bura, a podno Velebita povremeno će imati olujne udare.

Na Jadranu je zbog jakog vetra na pojedinim putevima obustavljen saobraćaj za autobuse na sprat, vozila s kamp-prikolicama i motocikle, a Krčki most je zatvoren za sva vozila.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu