Članovi Vlade usvojili su Odluku o proglašenju Dana žalosti u srijedu, 22. januara 2025. godine nakon što je veći broj ljudi izgubio život u jučerašnjem požaru u Domu za smještaj odraslih i starijih „Ivanović“, u Barajevu, navodi se u saopštenju.
– Na sjednici je usvojen Zaključak o načinu finansiranja liječenja lica oboljelih od rijetkih bolesti u 2025. godini, kako bi se započelo odnosno nastavilo liječenje tih pacijenata i u ovoj godini, s obzirom na to da je jedan od prioriteta Vlade kontinuirano finansiranje liječenja pacijenata oboljelih od rijetkih bolesti iz republičkog budžeta od 2012. godine, piše N1.
Obezbjeđena sredstva u iznosu od 10.200.000.000 dinara biće upotrebljena za lijekove namijenjene liječenju obolelih koji se već nalaze na terapiji, kao i one koji započinju terapiju, a za koje je Republička stručna komisija za retke bolesti donijela odluku da je liječenje neophodno i prioritetno – zaključuju.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu