VOJVODINA SLAVILA Ćović odlučio pobjednika, karte se čuvale za finale Kupa

U posljednjoj ovosezonskoj utakmici Superlige Srbije, Vojvodina je uspjela da na svom terenu savlada Partizan – 1:0.

FOTO; NENAD MIHAJLOVIĆ/RAS

Derbi kola bez rezultatskog značaja odrazio se na igru oba tima, treneri su čuvali karte za meč u Kupu, a publika na “Karađorđu” nije mogla da vidi mnogo toga.

Ovaj duel je poslužio i kao uvertira za finale Kupa Srbije, koje će u srijedu u Nišu igrati upravo Vojvodina i Partizan. Biće to duel za trofej, ali i za privilegiju da se u kvalifikacijama za Ligu Evrope krene od drugog kola. Upravo taj meč trebalo bi da nam donese sve ono što nismo mogli da vidimo u 90 minuta utakmica u Novom Sadu.

Bez prave ideje, ali i želje, igrači oba tima su željeli da “odrade” posao. Vojvodina je uspjela da dođe do rane prednosti, golom Nemanje Čovića u 14. minutu, koju je sačuvala do kraja meča. Puleni Nenada Lalatovića povukli su se na svoju polovinu, a loptu prepustili gostima, koji nisu imali dovoljno raspoloženog igrača u svojim redovima, koji bi mogao da pokrene tim. Zanimljivo je to da se Milošević odlučio za kombinovani sastav, sa čak trojicom debitanata golmanom Popovićem, te Štulićem i Stanojlovićem, dok se Nenad Lalatović odlučio za najjači sastav.

Obje ekipe u meč su ušle dosta tvrdo, a prvih 45 minuta igre nije obeležilo previše prilika za gol na obje strane. Domaći igrači su poslije samo četiri minuta meča bili u sjajnoj prilici da dođu do gola, ali Čović nije uspio da “kazni” grešku Rajka Brežančića. Samo desetak minuta kasnije “stara dama” je stigla do vođstva, Lazar Marković je zakasnio u startu na Vukadinovića, a sudija Miloš Đorđić je pokazao na bijelu tačku.

Sa jedanaest metara siguran je bio Čović, koji je savladao debitanta na golu Partizana, 20-godišnjeg Aleksandra Popovića. Vrlo borbeno, vrlo agresivno su igrali u nastavk i jedni i drugi, a sredinom prvog dijela meča ređali su udarci gostiju, pokušali su Matić, Stevanović i Đorđe Ivanović, ali promjene rezultata nije bilo. U finišu prvog dela meča probudili su se domaći, prvo je Drinčić lukavo pokušao iz slobodnog udarca, a šest minuta pre kraja ovog dela igrem, Mrkaića je odlično šutirao sa 20-ak metara, ali je lopta prošla pored stative Partizanovog gola. Poslednji minut provg poluvremena obeležio je žuti karton koji je dobio Mrkaić, zbog pokušaja da iscenira jedanaesterac nakon starta Brežančića.

U nastavku, viđena je slična slika kao sa kraja prvog dela meča. Pokušavali su fudbaleri Partizana da se probiju do gola Simića, ali bez previše raspoloženih igrača koji bi mogli da ugorze gol “stare dame”. Dobru priliku dimao je nakon deset minuta igre u nastavku Bibras Natho, koji poslije lijepog pasa Bojana Matića odlučio da asistira, a ne da šutira sa 16 metara, iako je bio potpuno sam.

Meč potom ulazi u mirniji tok, Partizan je imao loptu u nogama, a Vojvodina se povukla i vrebala šansu iz kontre, a ovaj deo igre obeležio je i veliki broj prekinda. Novu šansu za goste imao je u 66. minutu štoper Uroš Vitas, koji ostao sam na petercu, ali nije uspeo da glavom lepo zahvati loptu koju mu je poslao Natho. Do kraja utakmica nije bilo uzbuđenja, gosti su igrali bezidejno i bez pravih šansi, dok domaći tim nije ni nameravao da ozbiljnije krene ka golu rivala.