ZA ISTORIJU Golman Burkine Faso oduševio proslavom prolaska (VIDEO)

Fudbaleri Burkine Faso plasirali su se u četvrtinale Kupa afričkih nacija pobjedom nad Gabonom poslije penala 7:6 (1:1).

Jedan od tragičara i vezista Crvene zvezde Gelor Kanga koji nije realizovao jedanaesterac u četvrtoj seriji. Pored Kange, neprecizni za Gabonce bili su i Engakutu u osmoj i Palun u devetoj seriji.

Kod Burkine, Simpore u četvrtoj i Tapsoba u osmoj propuštali su šansu da tresu mrežu, ali to na kraju nije koštalo njihov tim. Odlučujući penal dao je Oedraogo. Nakon meča veliko slavlje u kojem je prednjačio golman Burkine na svojstven način sa nekoliko salta.

I do penal serije viđen je izuzetno uzbudljiv okršaj. Bertran Traore je promašio penal u 18. minutu, ali se u 28. iskupio i doveo Burkinu Faso do prednosti.

U 67. je Gabon ostao sa desetoricom zbog drugog žutog kartona Obise i tad se činilo da je pobjednik riješen. Ipak, u 90+1. autogol je postigao Guira i odveo meč u produžetke.

U borbi za polufinale čeka boljeg iz okršaja Nigerija – Tunis.