ZANIMLJIVOSTI SA MUNDIJALA (12) Princ prekinuo utakmicu, het-trik za 7 minuta (VIDEO)

Na utakmici u Valjadolidu, na Mundijalu 1982. godine, između Francuske i Kuvajta dogodila se scena koja se nije mogla zamisliti.

Žires je postigao četvrti gol za Francuze, a princ Kuvajta, Fahad, sišao je na teren i prekinuo utakmicu, pa razgovarao sa sudijom! Arbitru je objasnio da su njegovi igrači stali, jer su čuli pištaljku sa tribina. Francuzi nisu prekidali utakmicu već su postigli pogodak.

Sudija Miroslav Stupar iz SSSR je uvažio primjedbu princa i poništio gol. Ipak, do kraja meča Francuska je postigla četvrti gol i pobjedila sa 4:1.

Sudija je suspendovan, a princ je kažnjen sa 14.000 dolara.

Maradona

Dijego Armando Maradona je debitovao je na Mundijalu u Španiji, kada je imao 21 godinu.

Ipak, slavu je pokupio Norman Vajtsajd (Sjeverna Irska), koji je debitovao protiv Jugoslavije sa 17 godina i 42 dana. On je najmlađi debitant u istoriji Mundijala.

Novo pravilo

Zbog sumnjivog rezultata meča između Austrije i SR Njemačke, koji su Nijemci dobili sa 1:0 i tako se probili na prvo mjesto u grupi, a Alžir poslali kući, u FIFA su odlučili da promijene pravila.

Ništa manje sumnjiv nije bio ni poraz Španije od Sjevernih Iraca (0:1) kojim je eliminisana Jugoslavija.

Odlučeno je da se ubuduće svi mečevi posljednjeg kola igraju u isto vrijeme kako bi se izbjegla mogućnost namještanja i dogovaranja rezultata.

Najstariji osvajač Svjetskog kupa

Dino Zof, golman Italije i njen kapiten, imao je 40 godina kada je njegova reprezentacija osvojila zlato na Mundijalu.

On je najstariji osvajač trofeja do sada.

Skupo ljubavisanje

Skandal je potresao fudbalsku reprezentaciju Francuske uoči Mundijala.

Naime, najboljeg igrača “trikolora” i jednog od najboljih na svijetu, Mišela Platinija, napustila je supruga zbog saigrača iz reprezentacije Žana Fransoa Lariosa.

Ovaj “kradljivac” supruga je bio standardan u reprezentaciji, ali poslije ovog više nikad nije dobio poziv za nastup u reprezentaciji. Uslijedio je potom i otkaz u Sent Etjenu.

Rafal Kiša

Mađarski reprezentativac Laslo Kiš postigao je u pobjedi njegove selekcije protiv Salvadora 10:1 najbrži het-trik u istoriji Mundijala.

On je mrežu protivnika pogađao u 70, 74. i 77. minutu, i to nakon što je ušao u igru!

I po tome je postao jedinstven na Mundijalima.