ZAPLET U GRUPI Forzberg sa bijele tačke donio pobjedu Švedskoj

Reprzentativci Švedske su minimalnom pobjedom od 1:0 protiv Slovačke napravili veliki korak ka plasmanu u nokaut fazu Evropskog prvenstva.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez ijedne šanse iz kategorije stopostotnih, ali je nastavak bio dosta uzbudljiviji.

Poslije pet minuta igre u drugom poluvremenu zaprijetili su Slovaci, odličnu šansu imao je Ondrej Duda koji je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla iznad prečke.

U 58. minutu Robin Olsen je sjajnom paradom zaustavio šut Juaraja Kucke, a već u sljedećem napadu u gotovo preslikanoj situaciji na drugoj strani Martin Dubravka je zaustavio pokušaj Markusa Danielsona.

Uslijedile su dvije velike prilike za Šveđane koje je upropastio Aleksandar Isak, ali je skandinavski tim došao u vođstvo i u 77. minutu kada je penal realizovao Emil Forzberg.

Prethodno je golman Slovačke Dubravka neoprezno u šesnaestercu oborio rezervistu Robina Kvejsona.

U sudijsloj nadoknadi vremena možda je trebalo da bude dosuđen penal za Slovake, ali je poslije VAR provjere sudija Danijel Simer odlučio da ne pokaže na bijelu tačku.

Čini se da će ovo biti najzanimljivija grupa na Euru, u kojoj se sutra veče s početkom u 21 čas u 2. kolu sastaju Španija i Poljska.