ZAVRŠENA SEZONA Sloga na kraju druga, Ljubić šokirao Slobodu

Spuštena je zavjesa na još jednu sezonu u prvenstvu Republike Srpske. Krupa je već odavno šampion, na drugo mjesto je u posljednjem kolu došla dobojska Sloga, dok ligu napuštaju Podrinje, Borac Kozarska Dubica i Budućnost Pilice.

Novi prvoligaši su Sloga Gornje Crnjelovo i Laktaši dok iz premijer lige BiH dolaze Rudar Prijedor i Radnik.

U posljednjem kolu Ljubić je nanio poraz Slobodi iz Novog grada a gol odluke postigao je Nemanja Radonjić u 50.minuti. Gosti nisu uspjeli da realizuju čak dva penala (Mateja Dodik 57, Edin Kesić 74.min).

Sloga je to iskoristila i pobjedom nad Omarskom od 5:0 došla do drugog mjesta. Strijelci su bili Milaković u 2., 53.min , zatim Zajić u 56., te Uglješa Stevanović u 62. i 75. minuti.

Krupa je na kraju takmičenje završila pobjedom. Slavili su 1:0 na banjalučkom Predgrađu a autol je djelo Nikole Jovandića.

Veliki preokret je viđen u Zvorniku gdje je Budućnost na poluvremenu vodila 2:1 protiv Drine dok je u nastavku domaći tim postigao čak šest golova.

Rezultati: Borac KD-Kozara 2:1, Drina – Budućnost 7:2, Ljubić – Sloboda 1:0, Modriča-Slavija 2:1, Podrinje –Tekstilac 4:1, Sloga –Omarska 5:0,Sutjeska –Zvijezda 4:3, Željezničar –Krupa 0.1.

Plasman: Krupa 75, Sloga 68, Sloboda 65, Zvijezda 09 58, Sutjeska 55, Drina 50, Slavija 43, Omarska 39, Ljubić 38, Tekstilac 37, Željezničar 33, Alfa Modriča 31, Kozara 29, Borac 27, Podrinje 27, Budućnost 10.