Završeno posljednje kolo PLBiH: Poznati putnici u niži rang, Željezničar izborio Evropu

Završeno je posljednje 33. kolo m:tel Premijer lige BiH. a Leotar i Sloboda od naredne sezone neće biti članovi elitnog društva, dok je Željezničar posljednji tim koji je izborio kvalifikacije za Evropu.

Fk Borac Dejan Popara

Fudbaleri Leotara savladali su ekipu Širokog Brijega sa 2:1, ali i uprkos pobjedi nisu izborili opstanak, jer je Tuzla siti sa 3:0 pobijedila Zrinjski.

Sloboda je poražena od Željezničara sa 1:2 i tako ostala na dnu tabele. Upravo je Željezničar posljednji klub koji je izborio plasman u evropska takmičenja uz Zrinjski, Borac i Sarajevo.

Sloga iz Doboja savladala je Borac sa 2:1 i pobjedom ovjerila opstanak u elitnom društvu, a Banjalučani su sezonu završili na 2. mjestu.

Posušje je savladalo ekipu Veleža, golom iz penala u 100. minutu susreta, i tako došli do pobjede od 2:1

Igman je sa 4:2 savladao ekipu Sarajeva na Koševu u utakmici koja je obilovala golovima i sjajnim fudbalom.

Tok mečeva:

Završene su sve utakmice

90+10 GOOLLL Posušje dolazi do preokreta u 100. minutu susreta i do vođstva od 2:1

88. minut GOOOLL Sloboda smanjuje prednost Željezničara sa na 1:2.

85. minut GOOLLL Leotar dolazi do preokreta protiv Širokog Brijega.

71. minut GOOOOL Tuzla Siti dolazi i do trećeg pogotka i praktično završava priču oko opstanka u Premijer ligi.

68. minut GOOOLLL Igman dolazi do 4:2, Stefan Denković je strijelac.

63. minut GOOOLL Tuzla siti vodi sa 2:0, sada su na korak od opstanka u ligi.

56. minut GOOLL Sloga okreće rezultat protiv Borca i vodi sa 2:1 golom Milana Lalića.

51. minut GOOL minut Željezničar je udvostričio prednost i golom Santosa vodi sa 2:0

49. minut GOOLL Leotar dolazi do izjednačenja protiv Širokog Brijega.

45. minut Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minut GOOLLL Mario Krstovski pogađa glavom za izjednačenje Sloge protiv Borca.

39. minut GOOLLL Igman ponovo dolazi u vođstvo sada je 3:2, gol je postigao Mirsad Ramić.

35. minut nema promjene rezultata.

27. minut GOOLL Sarajevo dolazi do izjednačenja, sada je 2:2, gol je postigao Enedin Mulalić.

21. minut GOOLL Posušje dolazi do izjednačenja golom Tomislava Dadića.

20. minut GOOLL Tuzla Siti je poveo protiv Zrinjskog, a strijelac je Mićo Kuzmanović.

15. minut GOOOLL Igman dolazi do preokreta protiv Sarajeva Anel Hebibović je strijelac

10. minut GOOLL Igman je izjednačio protiv Sarajeva golom Ramića

7. minut GOOLLL Široki je poveo protiv Leotara u Trebinju

7. minut GOOOLL i Željezničar je poveo sa 1:0

7. minut GOOLL Borac je poveo golom Jove Lukića protiv Sloge.

6. minut GOOOLL Velež vodi 1:0 protiv Posušja, gol je postigao Nemanja Anđušić

2. minut GOOLL Sarajevo je već povelo protiv Igmana sa 1:0, gol je postigao Mario Vrančić.

1. minut utakmice su počele.