ŽESTOK OTPOR Zvezda pala tek u finišu

Desetkovana Crvena zvezda je pružila žestok otpor Barseloni na gostovanju, ali nije uspjela da izdrži do kraja i na kraju je španski klub slavio 86:82. Domaći tim je meč prelomio sa dvije trojke u finišu koje su pogodili Nikola Mirotić i Po Ribas, a gosti u tim trenucima nisu imali ni sreće.

FOTO EUROLIGA

Crvena zvezda je odlično počela meč u Blaugrani gdje je poenima Ognjena Kuzmića došla do prednosti 9:2. Međutim, u domaćem timu se razigrao Nikola Mirotić. Košarkaš Barselone je ubacio u prvom dijelu 14 poena i donio preokret svom timu. Domaći tim je došao i do dvocifrene prednosti 29:19.

Foto EPA/Enric Fontcuberta

U drugom dijelu Zvezda je odigrala sjajnu četvrtinu. Beograđani su odigrali odličnu odbranu sa puno energije i došli su do laganih poena iz tranzicije, te su napravili seriju 8:0 kojom su uhvatili priključak, a zatim došli i do izjednačenja (39:39). Trojkom Vladimira Štimca Beograđani su opet prešli i u vođstvo. Sjajnu rolu imao je Čarls Dženkins u odbrani, dok je Džejms Gist uspio da zaustavi Mirotića.

Velika borba se nastavila i u trećoj četvrtini. Iako su nastupili bez pet košarkaša, Beograđani nisu popuštali. Veoma agresivno u odbrani, strpljivo u napadu su odigrali gosti koji su u finišu ovog perioda prešli u vođstvo sa dvije trojke Kevina Pantera (64:60).

Na startu posljednjeg perioda Barselona je podigla nivo odbrane u odbrani, dok je krenula da pogađa i šuteve za tri poena i serijom 15:2 su došli do 77:70. Katalonci su u tom periodu potpuno zatvorili sve prilaze svom košu. Lorenzo Braun je zatim svojim zakucavanjem i dodatnim bacanjem pokrenuo goste, dok je zatim Vladimir Štimac uspio da pogodi drugu “trojku”.

Nikola Mirotić je zatim pogodio prvu “trojku”na meču da se domaći tim odlijepi. U tim momentima nakon prodora Lorenza Brauna lopta je bukvalno “izašla” iz koša, a Po Ribas je trojkom minutu do kraja donio Barseloni šest poena viška (86:80) i praktično riješio pobjednika.

Nikola Mirotić je bio prvo ime meča sa 25 poena. U timu Crvene zvezde Lorenzo Braun je imao 15 poena dok je Kevin Panter dodao 13, Vladimir Štimac 12 poena.

Podrška Grizmana

Košarkaši Barselone imali su na meču protiv Crvene zvezde podršku svog napadača Anatoana Grizmana.