ZLATO ZA SRBIJU Milica Mandić slavila u finalu

Milica Mandić je donijela Srbiji prvo zlato u Tokiju. Ona je u finalu takmičenja u tekvondou savladala takmičarku iz Južne Koreje Dabin Li 10:7.

Milica Mandić je sjajno otvorila finale. Srpska takmičarka je u prvoj rundi uspjela da zada prvo udarac u glavu a zatim je pogodila i u tijelo pa je povela 5:0.

Nakon toga dobila je kazneni poen, pa je Korejka imala udarac u tijelo te smanjila na 3:5. Ipak i Li je dobila kazneni poen pa je Mandićeva došla do 6:3.

Ipak na startu treće runde Li je vezala dva udarca u tijelu i izjednačila na 6:6, a zatim je Milica opet povela i došla do 9:6. Li je dobila i kazneni bod i finale je bilo riješeno.

Ovo je inače druga medalja za Srbiju u tekvondou jer je ranije Tijana Bogdanović osvojila bronzu, pa će u ovom sportu itekako biti ponosni na činjenicu da su na tri vezane Olimpijade došli do medalja.

Mandićeva je u polufinalu savladala Francuskinju Alteu Loran (7:5), u četvrtfinalu je bila bolja od Poljakinje Aleksandre Kovalčuk (11:4), dok je na startu pobijedila Fejt Ogalo iz Kenije (13:0).

Mandićeva je ranije osvojila zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Londonu.