Ostalo

ZLATO ZA SRBIJU Zvorničanka Sara Ćirković svjetska šampionka

Sara Ćirković je ime koje će zauvek ostati upisano u anale svjetskog boksa, djevojčica milog osmjeha i silovite pesnice.

Srpska boks reprezentativka sedam mjeseci od osvajanja titule najbolje omladinske bokserke Starog kontinenta, kada je Srbiji donijela medalju na koju se čekalo 23 godine, potvrdila je dominaciju i na šampionatu svijeta koje se održava u španskom mjestu Benidorm.

Ćirkovićeva je osvojila svjetsko zlato savladavši u finalu predstavnicu Danske Vinter Sofi Roshaug u kategoriji od 48 do 50 kg.

Poslednju svjetsku medalju u omladinskom boksu Srbija je osvojila 1998. godine, kada je u argentinskoj metropoli Buenos Ajresu srebro osvojio Geard Ajetović, dok je Dejan Ribać osvojio bronzu.

Sada, 24 godine kasnije istoriju zlatnim slovima ispisala je čudesna Sara Ćirković, srpska reprezentativka, članica BK “Obilić” iz Zvornika, potvrdivši epitet neustrašive “Obilićevke”.

Ona je u polufinalu Svjetskog prvenstva u Španiji pobedila izvanrednu bokserku Tamana iz Indije. Bio je to sudar Evropske i Azijske šampionke u kome je svu snagu, talenat, raskoš udaraca i hrabro srce pokazala Sara, prenosi Sportal.