Zvezda bez šansi u Atini, rekord Marka Gudurića

Loš ulazak u meč a zatim i u treću četvrtinu koštali su Crvenu zvezdu boljeg rezultata u Atini. Panatinaikos je ovako slavio 91:71 i ostao u borbi za plasman u plej of.

FOTO S.PASALIC

Panatinaikos je već na startu poveo 17:2 a Beograđani su bili veoma loši i nisu imali rješenje za brzu igru domaćeg tima. Sredinom druge četvrtine probudila se četa Dušana Alimpijevića pa su prišli na samo četiri poena zaostatka (36:32). Ćavi Paskval je tad uzeo tajm aut nakon kojeg se njegov tim opet odlijepio serijom 5:0. Ipak na početku treće četvrtine novi period loše igre crveno bijelih koji domaći tim koristi da ode na plus 21 (68:47).  Odbrana gostujućeg tima je bila loša i primila je čak 30 poena. Posljednju šansu za dramatičan finiš Beograđani su propustili pri rezultatu 80:68 kada nisu realizovali tri napada. Panatianikos je tada napravio seriju 7:0 i definitvno riješio pitanje pobjednika.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Kris Singlton sa 21 poenom od toga četiri trojke, dok je u Crvenoj zvezdi Dejan Davidovac imao 17.

Bivši član Crvene zvezde Marko Gudurić odigrao je odličan meč pred povratak u Beograd na megdan sa svojim bivšim klubom u četvrtak . Postavio je lični rekord u Evroligi sa 23 poena a pogodio je pet trojki te je vodio svoj tim Fenerbahče do pobjede nad Makabijem 87:73. Tako je prekinut niz Izraelaca od tri pobjede.

Žalgiris je dobio Milano 77:65 i tako nastavio sjajnu seriju rezultata  te osigurao i definitvno plasman u plej of. Vajt je bio najefikasniji sa 16 poena dok je reprezentativac Srbije Vasilije Micić imao devet.

Rezultati: Panatianikos Crvena zvezda 91:71 , Fenerbahče –Makabi 87:73, Žalgiris –Milano 77:65. Srijeda: Cska-Olimpijakos (18), Efes –Himki (18.45), Baskonija –Bamberg (20.30), Unikaha –Barseona (20.45)