ZVEZDA BOLJA OD PARTIZANA Crveno-bijeli u triler završnici dobili vječiti derbi, a ostali bez Hola

U vječitom košarkaškom derbiju odigranom u okviru 8. kola ABA lige Crvena zvezda je kao gost savladala Partizan sa 86:85.

Crveno-bijeli su bolje startovali, bili su raspoloženi u šutu za tri poena i u jednom trenutku su tokom prve četvrtine imali 11 poena prednosti (11:22), ali su domaći do kraja ovog perioda uspjeli da smanje zaostatak na tri poena.

U šestom minutu druge četvrtine Lengston Hol se povrijedio nakon što je pao na parket poslije duela pod protivničkim obručem.

Sudije nisu svirale faul, plejmejker Zvezde je napustio parket teško hodajući, a u pitanju je povreda prepone i čini se da će biti odsutan neko vrijeme.

U samom finišu drugog perioda Tejlor Ročesti je pogodio trojku, a onda je Kori Volden na tri sekunde prije kraja ukrao loptu Nemanji Gordiću i donio 10 poena viška svom timu na polovini utakmice (40:50).

Treća četvrtina protekla je u mini serijama dvije ekipe, a na kraju su crno-bijeli ovu dionicu dobili sa poenom razlike i na kraju nje rezultat je bio 65:74.

U zadnjoj četvrtini prednost Zvezde nije padala ispod šest poena sve do dva minuta prije kraja, kada je Kodi Miler-Mekintajer sa linije slobodnih bacanja doveo svoj tim na “minus četiri” (80:84), a zatim i na dva poena manjka (82:84), tako da se ušlo u uzbudljivu završnicu.

Poslije tajm-auta Saše Obradovića Džoni Obrajant je ubacio dva poena, uslijedio je po jedan neuspješan napad, da bi Rade Zagorac pogodio trojku na 29 sekundi do kraja za 85:86.

Ročesti nije pogodio šut za tri poena na isteku napada, a na drugoj strani kontru nije realizovao mekintajer, tako da je Zvezda zadržala maksimalan učinak u regionalnom takmičenju.

U pobjendičkom timu Džordan Lojd je ubacio 18, Volden 16, a Marko Jagodić-Kuridža 10, dok su na drugoj strani najefikasniji bili Rašon Tomas sa 19, Miler mekintajer sa 15, Vilijam Mozli sa 13 i Zagorac sa 12 poena.