ZVEZDA IZBJEGLA DEBAKL Luković sjajan u pobjedi Mornara (VIDEO)

Mornar je slavio u derbiju 19. kola ABA lige. Ekipa iz Bara se trijumfom nad Crvenom zvezdom 71:63 vratila u borbu za plej-of, dok će Beograđani morati u narednom kolu da jure trijumf protiv Cedevite kako bi osigurali doigravanje. Sad tri ekipe imaju identičan skor 12-7.

FOTO ABA LIGA/KK MORNAR

Zvezda je odigrala katastrofalne tri četvrtine u kojima osim Kevina Pantera gotovo da nije ništa pogađala iz igre, dok je Uroš Luković dominirao pod oba obruča, pa je Mornar imao i plus 24. Na kraju je beogradski tim uspio da ublaži poraz i sačuva plus 23 poena iz prvog meča. Zvezda je na ovom meču bila oslabljena neigranjem plejmejkera Lorenza Brauna, a bio je primjetan i umor pošto je ovo bio četvrti meč za Beograđane u sedam dana.

Zvezda je katastrofalno počela. Beograđani prva četiri minuta nisu uspjeli da postignu poen, a na drugoj strani nisu imali rješenja za Uroša Lukovića. Mornar je poveo 7:0 poenima bivšeg centra Partizana.

Na drugoj strani „crveno-bijeli“ su imali čak šest izgubljenih lopti i šutirali 3 od 17 iz igre, pa ne čudi da je domaći tim imao plus 15 (20:5). Ekipa Dragana Šakote je bila potpuno bez energije , želje i domaći tim je to znao da kaznu

Zvezda je uspjela sa smanji na 10 (22:12), ali je onda gostujuća ekipa opet stala u odbrani, pa je Mornar došao do 32:13. Goste je u životu držao samo Kevin Panter a ni on sam nije mogao da uhvati priključak.

Beograđani su na početku treće četvrtine smanjili na imus 12 i imali nekoliko napada da dodatno uhvate priključak. Umjesto toga nekoliko ishitrenih i loših napada Mornar je kaznio i došao na kraju ovog perioda do maksimalnih plus 24.

Na startu posljednje dionice Zvezda je napravila seriju 11:0, a u tom periodu Bili Beron je vezao dvije trojke. Beograđani su prišli na 49:62, a onda su sudije pogriješile i nisu svirale grešku u vođenju pa je Branko Lazić dobio tehničku. Seriju gostiju prekinuo je Džejkob Pulen šutem za tri poena.

Zvezda je u finišu smanjila zaostatak, ali bilo je kasno za preokret.  U pobjedničkom timu Uroš Luković je imao 23 poena i bio bez promašaja iz igre. Kod Zvezde Kevin Panter je ubacio 22 poena a Bili Beron je dodao 16.