ZVEZDA KAO NA TRENINGU Beograđani i dalje bez poraza u ABA Ligi

Crvena zvezda je zadržala maksimalan učinak u ABA ligi. Beograđani su savladali Krku 88: 62 i tako ostvarili peti trijumf u regionalnom takmičenju i dalje su lideri.

Slovenački tim je samo u prvih 12 minuta bio ravnopravan rival. Zvezda je nakon toga stekla prednost koju je uspjela da poveća u trećem i četvrtom dijelu.

U posljednjem periodu do izražaja je došla širina u igračkom kadru i iako su se gosti borili maksimalno, na kraju su doživjeli ubjedljiv poraz.

Trener Saša Obradović je dozirao minutažu glavnim igračima i nastojao je da ih sačuva za duel u Evroligi. U toj situaciji veću šansu su dobili Tejlor Ročesti i Džoni o Brajant koji su posljednji došli u tim, pa ih je stručni štab Zvezde želio da što prije uigra.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio Ognjen Dobrić sa 14 poena, dok je Kori Volden dodao 13, a Džoni O Brajant je imao 11 U poraženom timu najbolji je bio reprezentativac BiH Adin Vrabac sa 13 poena.