ZVEZDA OPET U IGRI Fantastični Braun donio trijumf

Crvena zvezda se vratila u borbu za plasman u plej-of Evrolige. Beograđani su na svom parketu uz sjajnu partiju i preokret savladali Olimpijakos 88:81 i došli do šeste pobjede u Evroligi. Fantastičnu partiju pružio je nezaustavljivi Lorenzo Braun.

Olimpijakos je u prve dvije četvrtine u potpunosti dominirao u skoku, pa je nakon izjednačenih 6 minuta preuzeo vođstvo i u potpunosti dominirao. Grčki tim je u prvih 20 minuta imao čak 10 skokova više i stekao  najvećih 15 poena sredinom druge četvrtine (39:24).

Zvezda je pojačala ritam u odbrani u trećoj četvrtini, pa je uslijedio veliki preokret. Domaći su podigli intenzitet, napokon uspostavili kontrolu u skoku, a Lorenzo Braun je prodorima pravio ogromne probleme gostima.

Trojkom Boriše Simanića Zvezda je izjednačila (58:58), da bi zatim pogodio i Bili Beron za vođstvo. Nakon toga uzvratio je Tejlor Ročesti.

Na startu posljednjeg perioda Beron je vezao nekoliko sjajnih šuteva, pa je Zvezda otišla na plus 8 (71:63). Sjajnu partiju u odbrani pružio je dvojac Branko Lazić i Čarls Dženkins. Olimpijakos se nije predavao, Grci su uspijevali da smanje na 4 poena dva puta. Lorenzo Braun je na kraju imao 34 poena, dok je Bili Beron dodao 17.

U timu Olimpijakosa Brendon Pol je imao 21 poen, dok je Nikola Milutinov imao 15 poena i 10 skokova.