Zvezda ostala na plus 12

Fudbaleri Crvene zvezde zadržali su 12 bodova prednosti u odnosu na Partizan pred pauzu zbog reprezentacije. “Crveno-bijeli” su savladali Mačvu na gostovanju 2:0 i revanširali se domaćinu za eliminaciju u Kupu Srbije.

Zvezda je u prvenstveni duel ušla mnogo agresivnije pa je u prvom dijelu golman Mačve Puletić bio na mukama.

Ipak, odbranio je udarce Babića i Adžića. Beograđani su u 36. minuti tražili penal nakon igranja rukom, ali sudija Piper je samo pokazao da se utakmica nastavi.

U finišu je Mačva imala jedinu šansu. Gavrić je pobjegao čuvarima, zaobišao i golmana Milana Borjana ali se Le Talek ispriječio i spasio svoj tim. Napadač Mačve je bio sebičan u velikoj šansi.

U nastavku još veći pritisak Zvezde koji je krunisan golom Luke Adžića iz slobodnog udarca u 65 minuti.

Beograđani su duplirali vođstvo 10 minuta kasnije kad je nakon kornera, Pešić dodao loptu do Bena koji je smireno poslao loptu u mrežu.

Uprkos osvojenim bodovima u Zvezdi mogu da budu zabrinuti jer je Nenad Krstičić zaradio povredu stopala i sigurno mu slijedi pauza.