ZVEZDA PALA U LAKTAŠIMA Odluka o finalu plej-ofa u majstorici

Košarkaši Igokee pobijedili su Crvenu zvezdu rezultatom 88:61 u drugoj utakmici polufinalne serije pa će finalista biti poznat nakon treće utakmice koja se igra 11. maja u Beogradu.

Silno je Igokea otvorila utakmicu, izuzetno jakom odbranom pa je za šest minuta dozvolila gostima svega dva poena. Vođstvo od 15:2 nagovijestilo je već u ranoj fazi da bi Igokea mogla doći do trijumfa u ovom meču, a Izabranici Dragana Bajića prvu dionicu okončali su sa deset poena viška (23:13).

Nastavila je Igokea sa sjajnom igroim pa je na poluvremenu imala 14 poena viška.

Do ulaska u posljednju četvrtinu domaći su još više povećali prednost (65:48)

Imala je Zvezda nekoliko napada u kojima je imala priliku da smanji zaostatak na jednoscifren, ali u tom periodu (od petog do osmog minuta posljednje dionice) i jedni i drugi napravili su veliki broj grešaka.

Koševima Simonovića, nakon dugo vremena Zvezda konačno prilazi na minus devet da bi Klemons, u narednom napadu, sa linije slobodnih bacanja ponovo vratio Aleksandrovčanima dvocifrenu prednost.

Na minut 52 do kraja Zvezda prilazi na osam poena manjka poslije koševa Noka, a crveno-bijeli u tom trenutku pokušavaju odbranom preko cijelog terena.

Poslije košaeva Jošila sa linije slobodnih bacanja Igokea ulazi u poslednju četvrtinu sa 11 poena viška i dolazi do pobjede koja je značila i majstoricu.

Igokeau je predvodio Entoni Klemons sa 18 poena, Edin Atić dodao je 17. Kod Zvezde, bolji od ostalih bio je Dobrić sa 17 koševa.