ZVEZDA PONOVO SIJA Crveno bijeli na krilima Voldena i Lojda savladali Asvel

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Asvel u gostima rezultatom 89:68 u odgođenoj utakmici 4. kola ABA lige.

Od prvog minuta se vidjelo da je Džordan Lojd posebno inspirisan; uostalom, do poluvremena je stigao do 14 poena.

Zvezda je krenula pomalo uplašeno i dozvolila Francuzima da dođu do 17:11 i kasnije 19:13, ali kao da su u tom momentu odlučili da je vrijeme da se podigne agresivnost. Promjenjivi sudijski kriterijum učinio je da neki očigledni faulovi ne budu suđeni, dok je pri kraju svake dionice bilo kakav kontakt suđen kao faul.

U drugoj dionici Zvezda postiže čak 27 poena, ali je na momente bilo evidentno da im fali “mesa” pod košem (Džoni O'Brajant nije igrao). To je uslovilo veće minute Ognjena Kuzmića, koji je u prve dvije dionice upisao tri faula, pa je morao da se pazi u nastavku.

Treća četvrtina protekla je u znaku samo jednog igrača – Korija Voldena. Pronalazio je najbolja rešenja u napadu, racionalno rješavao sve, a u odbrani bio na podjednako visokom nivou. Ređao je trojke, duge dvojke, ulazak pod koš, igru iz “pik en rola”, prosto nalazio se svuda na terenu i bio je idejni tvorac velike razlike. Na minut prije kraja posljednje dionice Zvezda je imala 67:51, kada su se Voldenu pridružili raspoloženi Lojd i Davidovac.

Četvrta dionica je bila poslastica za sve kojima su crveno-bijele boje u srcu. Velika prednost, odmjereni napadi, lijepi potezi. Bravure Voldena, čak i prilikom skokova u odbrani, učinile su da Zvezda potpuno kontroliše igru. Ples Voldena (22 poena) i Lojda (29 poena) začinio je ubjedljivi trijumf Zvezde, a nakon trojke Duopa Rita na četiri minuta do kraja tim s Malog Kalemegdana je došao do 80:60!

Kako je igrala Zvezda svjedoči i da je temperamentni Saša Obradović bio neobično miran u posljednjoj dionici igre.