ZVEZDA PRVI FINALISTA ABA LIGE Debakl Partizana u "Pioniru"

Košarkaši Crvene zvezde prvi su finalisti regionalne ABA lige, a Crveno bijeli su u trećoj, odlučujućoj utakmici polufinalne serije plej-ofa pobijedili Partizan rezultatom 84:63.

Ogromnu podršku imala je Zvezda u prepunoj Dvorani “Aleksandar Nikolić” a ovako je izgledala atmosfera na samom početku meča:

Utakmica je otvorena trojkom Novice Veličkovića za vođstvo Partizana na startu, međutim, uslijedila je serija od šest minuta bez koša crno-bijelih, a na drugoj strani 15 vezanih koševa Crvene zvezde za vođstvo od 15:3, na tri minute i 44 sekunde do isteka prve dionice.

Ovaj period obilježila je nefikasna igra Partizana sa distance, a kada su izabranici Andree Trinkijerija pokušali da napadnu reket nailazili bi na neprobojan bedem. Prvo je Odžo zaustavio Veličkovića:

A rampa Davidovca izgledala je ovako:

Prva četvrtina završena je vođstvom Crvene zvezde rezultatom 21:13, a već na početku druge dionice Partzan u novim problemima. Zvezda je nastavila igru sa visokim procentima spoljnog šuta,  pa je veoma brzo, za manje od tri minuta igre u drugoj dionici, došla do maksimalnih plus 14 (29:14), a onda je Perperoglu postigao peti vezani poen za plus 16. Koliko je Partizan u ovom trenucima bio dekoncentrisan govori i podatak da je Rade Zagorac promašio tri vezana slobodna bacanja, a Simanić na drugoj strani pogađa trojku za plus 19 (34:15). U narednom napadu Novica Veličković pravi faul u napadu i daje Zvezdi šansu za novi napad. Uspijevala je Zvezda, najviše zahvaljujući sjajnom Perperogluu, zadržavati ubjedljivu prednost koja je na poluvremenu iznosila 44:28.

Košarkaši Partizana na početku treće dionice uspjeli su da smanje na minu 14, ali su uslijedile dvije kardinalne greške crno-bijelih što je Zvezda iskoristila i ponovo se odvjila na 18 poena viška. U ovim trenucima Partizan je imao samo dva pogođena šuta za tri poena iz 13 pokušaja, u čemu je ležao glavni razlog ogromnog zaostatka.

Veliki broj grešaka pravili su košarkaši Partizana i u trećoj dionici u kojoj je, u jednom navratu Zvezda imala i 22 poena viška, a u posljednji minut treće četvrtine ušla je sa plus dvadeset poena (61:41), a trojkom Perperoglua odlaze na 23 poena viška (64:61). Partizan je uzvartio novom izgubljenom loptom, ali u poslednjih devet sekundi ove dionice Zvezda nije poentirala pa je u posljednjih deset minuta ušla sa plus 23.

Zanimljivo je da u prvih 30 minuta Partizan nije imao nijednog igrača koji je ubacio više od deset poena.

Slično kao i prve tri četvrtine izledala je i posljednja dionica. Otvorena je sa nekoliko grešaka na obje strane, a onda je Čović pogodio trojku i praktično već tada zapečatio sudbinu Partizana. Plus 28 poena (69:41) imala je Zvezda na osam i po minuta prije kraja.

Najbolji pojedinac meča bio je Zvezdin Grk Stratos Perperoglu koji je postigao 18 poena dok je u blijedom izdanju Partizana nešto bolji učinak imao Vanja Marinković sa 12 koševa.

Drugi polufinalista će biti poznat sutra nakon meča Cedevita – Budućnost.