ZVEZDA RUTINSKI Lojd crveno-bijele vodio do pobjede nad Megom

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Megu rezultatom 92:85 u utakmici 17. kola regionalne ABA lige.

Poslije prve dionice u kojoj je viđena rezultatska klasckalica, Zvezda je nakon prvih deset minuta imala četiri poena viška (28:24), a prvo poluvrijeme završeno je prednošću domaćeg tima sa tri koša prednosti.

U nastavku je Mega zaprijetila, gosti su čak bili i u vođstvu 62:61 ali su do kraja treće dionice postigli samo četirir poena, Zvezda čask 13 pa su crveno-bijeli sa značajnom prednošću ušli u odlučujućih deset minutta.

Bilo je to dovoljno za izabranike Dejana Radonjića da u jednom od derbija kola doću do pobjede.

Zvezdu je sa 29 poena predvodio Džordan Lojd sok je kod Mege najefikasniji bio Filip Petrušev sa 22 poena.